"אחדות הקהל היא הדבר הכי חשוב"

29/07/2015
חדשות

הבעלים של מועדון הכדורגל הפועל פ"ת, דורון בן דקון, יצא היום בהודעה רשמית, ובא הוא מעדכן על מצב הקבוצה מכל הבחינות ופונה לאוהדים להתאחד ולתמוך בקבוצה.

זו לשון ההודעה:

שלום לכולם,

זה זמן רב שאני ממתין בכדי לכתוב לכם אך לנוכח הדברים והקיץ העמוס לא עלה בידי. עתה, אנסה לספר לכם ממקור ראשון את כל מה שחשוב שתדעו על הקבוצה ואנסה לענות על כל השאלות שהתעוררו בקרבכם בתקופה האחרונה.

1. העברת הקבוצה

זה לא סוד שעוד בעונה שעברה כבר הבנתי שאיני יכול להיות בעלים של קבוצה בליגת העל או בליגה הלאומית, זאת היות ובכדי להיות בעלים יש צורך בהשקעת בעלים על סך של בין 1.5-3 מיליון שקלים. ניסיתי לאורך כל התקופה שלי לעניין אנשים ובעלי עסקים להכנס לקבוצה אך נכון להיות רובם לא גילו עניין ואלו שכבר כן התעניינו החליטו מהר מאוד לחזור בהם מרצונם להשקיע במועדון כדורגל בישראל.

חשוב לי לציין שכל המשקיעים למיניהם אשר היו מעוניינים לקחת את הקבוצה או להכנס למועדון כמשקיעים קיבלו ממני כל פרט מידע וכל מסמך רלוונטי אודות מצבה של הקבוצה, זאת על מנת לאפשר להם קבלת החלטה שקולה ושקופה.

לא קל למצוא כיום משקיעים שיסכימו להשקיע בכדורגל הישראלי... להזכירכם גם אני לא חפצתי בכך אילולא ריחפה מעל הקבוצה בעונת 2013/2014 סכנת ירידה לליגה א'. לא הייתי נכנס למועדון בסיטואציה אחרת.

2. מצב הקבוצה

עונת 2014/2015 - בעונה זו הצליח המועדון לרשום הישג שיא בכך שלא צבר חובות כלפי אף גורם (מלבד 3 שחקנים שממתינים לתשלום ביטוח לאומי ולאחר מכן יתחשבנו עם המועדון על ההפרש).

עונת 2013/2014 - בעונה זו נוצרה יתרת צ'קים לפרעון על סכום של כ-400 אלף שקלים אשר מתוכם 200 אלף שקלים הם הלוואה ממרכז הפועל. יש לציין כי חוב זה לא נצבר בתקופתי ובעונת 2014/2015 הצלחנו לסגור חלק ניכר מהחוב. כאשר עברה הקבוצה לידי עמד חוב של כ-3 מיליון שקלים.

בוררויות:

עונת 2013/2014 - בוררויות עם דין רפאלי וניסן יחזקאל.

דין רפאלי תבע את המועדון על סכום של 300 אלף שקלים וקיבל פסק דין של 140 אלף שקלים ברוטו, במקביל הקבוצה תבעה אותו על השבחת השחקן בהתאחדות לכדורגל על סכום של 250 אלף שקלים ומחכה במקביל לפסיקה. יש לציין שההסכם נחתם בתקופת אבי ללוז.

ניסן יחזקאל תבע את המועדון בסכום של 600 אלף שקלים ולפני חודש קיבל פסק דין של 120 אלף ברוטו, אנחנו כמועדון הגשנו מיד ערעור ולאור העדות של אבי ללוז הוא לא היה זוכה אפילו בשקל. אנו ממתינים לדיון.

עונת 2014/2015 - בוררות עם גיא רוזנצוויג. - טרם התקבל פסק בוררות.

בתי משפט:

סרג'יו חוואל - בוררות בבית דין לעבודה.

דיונים המתקיימים בבית המשפט אודות צ'ק על סך 120 אלף שקלים שניתנו לפני בואי למועדון. (יש לציין כי למרות זאת הופקת הסכום בבית המשפט לצורך ביטחון).

חברים, זה מצב הקבוצה נכון להיום ולכן אני חוזר ואומר לכל אלו שפיזרו מידע שווא מסביב חדלו מלהפיץ רעל המזיק למועדון!! ולכל אלו שחשבו שיש לאותם מפיצי מידע מקורות מודיעיניים, הייתי שמח שיגלו לכולם ולא ימרחו אותם בבוץ.

3. אוהדים

בתחילת דרכי, כאשר רציתי לעזור לקבוצה ולהיות אחד מבין ארבעה משקיעים, פנתה אליי עמותת האוהדים שרצתה להיות חלק מהמשקיעים במועדון אך המהלך לא צלח בסופו של דבר.

במסגרת היכרותי עם איגוד האוהדים נחתם בנינו הסכם לפיו כל עניין ההפקות והתפאורה יהיה על חשבונה ואילו בתמורה יקבלו מן המועדון את האישור למכור חולצות ואביזרים עם סמל המועדון.

לפני כשלושה חודשים פנתה אלי קבוצה בשם "הפנתרים הכחולים", קבוצה אשר לא הייתי ער לקיומה עד אותו הרגע, וביקשו להפגש עמי. באותי הפגישה הסברתי להם שיש לי הסכם עם איגוד האוהדים וכי אני מעוניין ואף אהיה יותר משמח אם יצליחו להגיע להבנות, הסכמות ומכנה משותף בינם לבין עצמם, זאת היות ואצלי מילה הינה מילה ולא היתה לי כוונה להתערב בעניין ולחזור בי מהבטחתי ומההסכם עליו אני חתום.

עתה אני רוצה לפנות אליכם ולשאול שאלה חשובה.

איך הייתם מרגישים אתם אם היו מגיעים להפגין מחוץ לביתכם אל מול בני משפחתם? איך הייתם מרגישים אם הייתם סופגים קללות לא נעימות כשכל שכניכם וסביבתכם שומעת גם כן? האם היה פה מישהו אחד שיכול לקום ולומר בריש גלי שבני משפחתו היו ממשיכים להעניק לו גב בכדי שימשיך לעמוד מאחורי מועדון שהקהל שלו מקלל אותו ולא מעריך את הדברים שהוא עושה?

אני לא באמת מצפה לתשובתכם... אני יודע בדיוק מה כל אחד מכם היה מרגיש במצב שכזה.

4. עירייה

חלק מהסדר שעשיתי בתקופתי בקבוצה הוא לבדוק לעומק את כל הדוחות וההקצבות וכן החיובים לשימוש במגרשים של העירייה כלפי הפועל פתח-תקוה. להלן התוצאות:

2012 - הקצבה על סך של כ-600 אלף שקלים, דמי שימוש במגרשים ובאצטדיון על סך של 900 אלף שקלים.

2013 - הקצבה על סך של כ-550 אלף שקלים, דמי שימוש במגרשים ובאצטדיון על סך של 900 אלף שקלים.

2014 - הקצבה על סך של כ-493 אלף שקלים, דמי שימוש במגרשים ובאצטדיון על סך של 900 אלף שקלים.

ב-2015 תקצבה העירייה את הפועל פתח-תקוה בסכום של כ-900 אלף שקלים, מה שלמעשה עבר ישירות לסגירת החובות מול העירייה. את יתרת החוב אשר עומדת על כ-500 אלף שקלים יפרסו בחברה לפיתוח פתח-תקוה למספר שנים ובמקביל הבטיח ראש העיר שיעלה את ההקצבות הספורט בכל שנה, מה שאמור לכסות למעשה את הגרעון שנוצר.

חשוב לי לציין כי עיריית פתח-תקוה מודעות היטב לעובדה כי המועדון קופח בשנים האחרונות - זאת לעומת מועדונים אחרים בעיר אשר ההקצבות שקיבלו הן פי שניים שלושה יותר מאשר עלות השימוש במגרשים אשר שילמו לעירייה. אנו מקווים שכבר בשנה הקרובה ישונו התבחינים באופן משמעותי, על מנת שבעתיד המועדון יזכה לקבל תמיכה הוגנת מן העירייה לצורך החזקת הקבוצה הגדולה ביותר בעיר.

5.ערבויות

כמו שהבטחתי אני משאיר את הערבויות שלי בבקרה. כינסתי את חברי הדירקטוריון ואת השותפים שלי, העברתי את סמכויות הניהול על הבוגרים והנוער ליורם עינב וארז אופיר והבטחתי להשקיע בתקציב של העונה הקרובה סכום של כ-500 אלף שקלים. מבחינתי יורם וארז צריכים להסתדר עם התקציבים הקיימים בכדי לנהל את הקבוצה.

בנימה אישית זו אני רוצה להוסיף עוד כמה דברים:

חשוב לי שכולם יבינו שעברתי שנה מאוד קשה. אני מתכוון להמשיך ולהיות אוהד הקבוצה ולעזור בעתיד אך לא כבעלים. אני אמשיך לעשות הכל בכדי להביא משקיע שייקח את הקבוצה, שנכון להיות מסודרת, מאורגנת ומנוהלת בתקציבים נכונים.

בשבוע הבא יתקיים ערב מכירת מנויים ואני מאוד מקווה שתהיה היענות של הקהל אשר יגיע לדחוף את הקבוצה גם השנה - והכי חשוב באחדות וכקהל אחד!

ברור לי שגם עליי יש ביקורת אך מי שלא מנסה לא טועה... חשוב להבין שגם ביקורת צריכה להיות עניינים ובדרכים המקובלות, זאת כמובן מלבד העובדה שכל פועלי עד כה היה בהתנדבות מלאה ומתוך אהבה למועדון.

שלכם,

דורון בן דקון

עד כאן לשון ההודעה.

לידיעות ספורט נוספות בפורטל פ"ת

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...