86.4% מתושבי אם המושבות מרוצים ממקום המגורים

06/04/2016


סקר שנערך לאחרונה ע"י סטודנטית מפ"ת מציג תוצאות מעניינות לגבי שביעות הרצון וסדרי העדיפויות של תושבי השכונה בצפון פתח-תקוה. רובם מרוצים באופן כללי, אך יש להם גם ביקורת בנושאים רבים.

תושבת פתח תקווה, אורית שעשוע, סטודנטית לארכיטקטורה בטכניון, עורכת מחקר שמתעסק בטיפולוגיה של שכונות מגדלים שקיימות בהרבה ערים בארץ. אורית החליטה לבחור את שכונת אם המושבות החדשה בפ"ת כמקרה הבוחן, וערכה לאחרונה סקר בקרב תושבי השכונה שנמצאת בצפון פ"ת.

כאמור, הסקר הוא רק חלק מעבודה רחבה יותר של אורית, שבסופה היא תכין דוח שימליץ על פעילויות ופרוייקטים שכדאי להטמיע בשכונה כדי לשפר את איכות החיים. אגב, לאחרונה פורסם כי העירייה ערכה סקר שביעות רצון בקרב התושבים בעיר בעלות של 156,000 ש"ח. אורית מבטיחה להציג את הפרויקט שלה לכל דורש וללא עלות.

"לא מצטערים על הבחירה באם המושבות"

אורית עדיין לא סיימה לנתח באופן מעמיק את תוצאות הסקר, אך בשיחה איתנו היא כבר עכשיו יכולה לשתף בכמה מגמות ברורות שנראות לעין: "תושבי השכונה אוהבים את המקום שבו הא גרים ואת השכנים שלהם, אך יש כמה דברים בולטים שמציקים להם, כגון היעדר כמה חנויות מסוגים שונים בשכונה, וכמובן בעיית החנייה".

על פי התוצאות הראשוניות של הסקר, ממש כמו בסקרים שמפורסמים ביום העצמאות לגבי אוכלוסיית מדינת ישראל כולה, רוב ענק של למעלה מ-86% מתושבי השכונה מרוצים או דיי מרוצים ממקום המגורים שלהם. יחד עם זאת כשליש מהם שואפים לגור בעתיד בבית פרטי. רוב התושבים ציינו את נושא המחיר האטרקטיבי כשיקול מרכזי בהחלטה שלהם לקנות דירה בפ"ת. כמו כן, לשאלה "מה טוב בעיר?" מרבית התושבים ציינו את המיקום המרכזי, ריבוי אוכלוסיית הילדים והנגישות הנוחה למקומות חיוניים רבים.

בצד השלילי בולטת מורת רוח של התושבים לגבי הצפיפות בשכונה, הפקקים בבוקר, בעיית היתושים, הניקיון והרעש.

נתון מעניין נוסף הוא כי מרבית התושבים לא נוהגים לבקר בחלק גדול ממקומות הבילוי והפנאי שנמצאים בעיר מחוץ לשכונה, כגון: היכל התרבות, מוזיאון יד לבנים, מרכז העיר או אפילו האצטדיון הסמוך לשכונה.

אורית גם מבקשת לנצל את ההזדמנות ולהודות לתושבי אם המושבות על שיתוף הפעולה: "קולגות שלי שעורכים סקרים במקומות אחרים סיפרו לי שהם נתקלו בקשיים רבים למצוא אנשים שיסכימו להשתתף בסקר, ואני מוכרחה לציין את ההיענות הרבה של תושבי השכונה ואת הנכונות שלהם. יש בשכונה הזו המון אנשים טובים".

אורית מבטיחה להמשיך ולעדכן אותנו בהתקדמות הפרויקט שלה, וכמובן לפרסם את המסקנות הסופיות לאחר הניתוח המעמיק וכן את ההמלצות שלה לדרכי הפעולה הנדרשות.

לחדשות נוספות בשכונת אם המושבות

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...