70 מזוודות נפתחות

13/06/2018
חדשות


השבוע הגיע לסיומו פרויקט קהילתי ייחודי במרכז קהילתי אחדות, מבית "מפגשים" מרכזים קהילתיים פ"ת, בו 70 משפחות שלא הכירו נפגשו זו עם זו.

במהלך שנת הלימודים  פעלה תכנית "70 מזוודות  נפתחות"  בקרב ילדי גן חמ"ד שפירית וגן עופרן כחול, התוכנית הונחתה על ידי מרכז קהילתי אחדות, ביחד יצאו לדרך למסע ייחודי לציון 70 למדינת ישראל.


התמונה באדיבות העירייה

תכנית מזוודות הינה ארצית בשיתוף עם החברה הארצית למתנ"סים ולאגף לחינוך קדם ייסודי, מטרותיה הן  טיפוח הקשר בין הורים וילדים, היכרות וקירוב לבבות בין משפחות צעירות, הידוק הקשר בין משפחות ויצירת אחווה קהילתית.

בפתח תקוה, מרכז קהילתי אחדות לקח על עצמו את הובלת התוכנית בעיר, וכך ילדי גן חמ"ד שפירית וגן עופרן כחול, קבלו את המזוודות למשמרת ויצאו יצאו למסע מרגש בין משפחות הגן.

המזוודה, מלאת ההפתעות, התארחה אצל כל אחד מילדי הגן למשך שבוע ימים בה בני המשפחה נהנו מהמשימות החוויות בתוכה, שיבצו את הצילום המשפחתי שלה במסגרת המתחלפת, סיפרו ביומן המסע על תחומיי העניין המשפחתיים, על בילויים משפחתיים אהובים, השבת המשפחתית- ארוחות משפחתיות, שמחות, חלומות משותפים ועוד, לאחר שבוע התארחו בני המשפחה אצל משפחה אחרת מהגן והעבירו את המזוודה ביחד עם מתנה יצירתית שהכינו ביחד.  כך, נוצרה קהילה מאוחדת ומגובשת בין ילדי הגן אשר למדו להכיר אחד את השני.

הפרויקט המרגש הגיע לסיומו בשבוע האחרון בתערוכה גדולה של היומנים המשפחתיים והתמונות המשפחתיות, הילדים שרו וספרו על החוויה שלהם בתהליך ונהנו ממשחקים של פעם ביחד עם ההורים שחזרו לילדות, ריקודים ועוד.

צוות מרכז קהילתי אחדות סיכם את התהליך באומרו כי "החזון של מרכז קהילתי אחדות (כשמו כן הוא), לאחד את כולנו לחברה, למשפחה ולקהילה אחת גדולה. אנו שמחים שבפרויקט זה יצא לנו לחוות קומץ של אחדות, הפכנו למשפחה אחת, הילדים חוו מסע קסום של משפחה מאושרת, חוויות משותפות והמון אהבה."

שירז יהושע, אמא של נועה יהושע מגן חמ"ד שפירית מסכמת: "זהו פרויקט מקסים, היה נהדר לעבוד עם הילדה, לפתח תמונות יחד, להיזכר בסיפורים, לצחוק יחד וליהנות מהזיכרונות שיצרנו יחד, זו הייתה הזדמנות לצאת מהשגרה, להתנתק מהמסכים ולהכיר לעומק את המשפחות בגן, אנו שמחים ומודים על ההזדמנות לקחת חלק בפרויקט זה."

אוסנת טרגן, גננת גן עפרן כחול  מספרת כי "הפרויקט זימן חוויות נפלאות, זמן איכות משפחתי ומפגשים מגבשים בין ילדי הגן ומשפחותיהם. שיתוף הפעולה בין כל הגורמים היה נהדר ותרם רבות להצלחת הפרויקט".

ליאת מטלון, אמא של ייטב, מגן עפרן כחול  מוסיפה באומרה: "בתחילה כשהוצג בפנינו הפרויקט, היו חששות. מעט אי בהירות בעניין משמעות הפרויקט והערך המוסף שלו שהפכה אף לתחושת טרחנות - משימה "מיותרת" המתווספת למשימות הרבות של היום יום.

ככל שחלף הזמן התפתח שיח בין ההורים לגבי מיקום המזוודה כך שנבנתה ציפייה גדולה לקבלתה. עם קבלת המזוודה ההתרגשות הייתה גדולה ותוך כדי העשייה והצפייה בעבודות ובתמונות הקודמות נכנסנו לתהליך לגמרי. הרגשנו שהטבענו חותמנו באלבום המשפחתי של הגן.  לאחר שהמזוודה עברה את כל ילדי הגן הוזמנו למפגש מסכם במתנ"ס. המפגש כלל ברכות, מצגת, הופעת הילדים ופעילות 'משחקים של פעם'. המפגש היה הכרחי - אבן דרך אחרונה לתהליך.

המצגת סקרה את העבודות היצירתיות והזכירה את הרגעים הקטנים בהם כל אחד תרם לתהליך (כמובן שהילדים התרגשו מאוד לראות עצמם על המסך), הופעת הילדים בהובלתן של הגננות והסייעות הייתה מרגשת מאוד. ואם לסכם בקצרה - היינו עושים את זה שוב!"

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק פ"ת נטו

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...