70 ילדים נפגעים בחודשי הקיץ בתאונות דרכים בפ"ת

26/06/2016
חדשות מקומיות


חדרה היא העיר המסוכנת בישראל לילדים בקיץ, פתח תקווה במצב סביר יחסית עם 1.23 נפגעים על כל אלף ילדים.

חדרה היא העיר שבה נפגעים הכי הרבה ילדים (0-14) בתאונות דרכים בחודשי הקיץ, כך עולה מניתוח של עמותת אור ירוק המבוסס על נתוני הלמ"ס. 2.89 ילדים נפגעים בתאונות דרכים בעיר לכל אלף ילדים בחודשים יוני-אוגוסט בממוצע של חמש שנים (2011-2015).

צילום: אור ירוק

מניתוח הנתונים עולה כי אחרי חדרה נמצאת חיפה שנפגעים בה 2.09 ילדים בתאונות דרכים לכל אלף ילדים בתאונות דרכים בחודשי הקיץ בממוצע בחמש שנים. בת ים ניצבת במקום השלישי המסוכן לילדים בקיץ, כאשר 2.07 ילדים נפגעים בתאונות דרכים לכל אלף ילדים.

אתם שואלים מה קורה עם פתח תקווה? ובכן, לפחות מהבחינה הזו, המצב לא רע. "רק" 70 ילדים נפגעים כאן מידי שנה בתאונות דרכים, שזה אומר 1.23 ילדים בממוצע על כל 1,000 ילדים בעיר. ואיפה זה ממקם אותנו? במקום טוב באמצע: ב-18 ערים המצב יותר גרוע, וב-12 מהערים שנבדקו - יותר טוב.

מקור נתונים – למ"ס, לערים מעל 50 אלף תושבים

תלמידי התיכון וחטיבות הביניים יצאו ב-20 ביוני לחופש הגדול ועשרה ימים לאחר מכן יפשטו כמיליון וחצי תלמידי היסודי את חולצת בית הספר. חודשי הקיץ מזמנים לילדים סכנות רבות, במיוחד בכבישים מאחר והם אינם נמצאים במסגרת אשר מגוננת עליהם. חלקם של הילדים מסתובב ברחובות ללא מעש וכך ניתן לראות כי בחודשי הקיץ ישנה עליה בהיפגעות ילדים בתאונות דרכים.

מעניין לראות כי ברשימת 31 הישובים שנבחנו (מעל 50 אלף תושבים) ישנם שלוש ערים ערביות בלבד – נצרת, אום אל פאחם ורהט. גם בדיקת הערים החרדיות מעלה כי שלוש ערים בלבד נמצאות ברשימה – בני ברק, בית שמש ומודיעין עלית.

כשמסתכלים על המספרים הכללים ירושלים היא העיר שבה נפגעים הכי הרבה ילדים בחודשי הקיץ – 294 ילדים נפגעו בתאונות דרכים בעיר בחמש השנים האחרונות (2011-2015), כאשר תל אביב שניה (133 ילדים) וחיפה שלישית (11 ילדים).

שמואל אבואב מנכ"ל עמותת אור ירוק: "ראשי הערים חייבים לרכז מאמץ כדי לצמצם את מספר הילדים שנפגעים בכל השנה בתאונות דרכים ובמיוחד בחופש הגדול שמביא עימו סכנות גדולות. חייבים להתקין פסי האטה בסביבת ריכוז גבוהה של ילדים כמו פארקים, גינות ומתנסי"ם ובמקביל להגביר את המודעות לסכנות שהכביש מציב גם באמצעות הקייטנות ופעילות עירונית נוספות. אני קורא לראשי הערים לשלב ידיים עם המשטרה המקומית ולפעול על מנת שכל הילדים יעברו את החופש בשלום ויתחילו את שנת הלימודים הבאה בריאים ושלמים".

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...