6 דברים על הסדרה פאודה שככל הנראה לא ידעתם

24/07/2017
יחסים


סדרת הטלוויזיה פאודה עומדת לחזור לעונה שנייה וזה הזמן לדעת באיזה פרסים היא זכתה, מי רכש אותה לשידור ומי יצר אותה. רוצים להתכונן ולא יודעים מאיפה להתחיל? הנה כל פרטי הטריוויה שאתם חייבים להכיר.

פאודה היא סדרת טלוויזיה מצליחה ששינתה את כללי המשחק בארץ ובעולם. מלבד הפקה ברמה הגבוהה ביותר, הסדרה משלבת בין ז'אנרים של דרמה ואקשן ועוסקת בסכסוך הישראלי-פלסטיני באופן מקורי וראוי להערכה. היא עלתה לאוויר בחודש פברואר 2015 ובקרוב צפויה לחזור לעונה שנייה עם שחקנים חדשים.

אז מה אתם בכל זאת לא ידעתם עליה? הנה 6 דברים שכדאי להביא בחשבון:

1. היא זכתה ב"פרס האקדמיה לטלוויזיה"

תו האיכות האידיאלי עבור הסדרה ניתן על ידי האקדמיה לטלוויזיה. היא זכתה בפרס עבור סדרת הדרמה הטובה ביותר, כאשר במקביל היא גרפה עוד המון פרסים מטעם "עכבר העיר" לשנת 2015. הפרסים ניתנים על ידי אנשים שמבינים בטלוויזיה והם מעידים טוב יותר מכל דבר אחר על הערך המוסף שלה ביחס לשאר התכנים.

2. היא נרכשה על ידי נטפליקס

נטפליקס היא רשת טלוויזיה מצליחה ובינלאומית שהחליטה לרכוש את פאודה להפצה דרכה. ההפצה בנטפליקס מבטיחה חשיפה לצופים מכל רחבי העולם ואפשרות להציג את שורשי הסכסוך באופן אובייקטיבי, מעניין ורלוונטי.

3. אחד מיוצריה הוא הפרשן לענייני ערבים של אתר האינטרנט וואלה

הסדרה פאודה נוצרה על ידי ליאור רז ואבי יששכרוף. סביר להניח שלא שמתם לב, אבל יששכרוף הוא לא רק עיתונאי ישראלי אלא גם הכתב והפרשן לענייני ערבים של אתר האינטרנט וואלה. זו עובדה מרתקת שמסבירה את המעורבות הגדולה של יוצרי הסדרה בחיי היום יום של הפלסטינים.

4. את המוזיקה לסדרה יצרו דודו טסה וברי סחרוף

המוזיקה היא חלק בלתי נפרד מרשימת היתרונות של הסדרה. זה מתחיל עם נעימת הפתיחה המפורסמת, ממשיך עם המעברים המוזיקליים בין הסצנות וכולל גם את הרגעים הכי דרמטיים ומותחים. את המוזיקה עבור הסדרה יצרו לא אחרים מאשר ברי סחרוף ודודו טסה והנגיעה שלהם ניכרת בכל תו וצליל.

5. לסדרה ייעצו אנשי מקצוע מתחום הביטחון

הרקע המקצועי של הסדרה מרשים גם את מי שלא שירת בכוחות המיוחדים של צה"ל. הסיבה לכך היא שלאורך תהליך ההפקה ייעצו לסדרה שורה ארוכה של אנשי מקצוע מתחום הביטחון, כמו למשל רכז ביטחון בשב"כ ואיש סיירת מטכ"ל לשעבר, יוצאי יחידת דובדבן ופרשנים צבאיים.

6. העונה השנייה תעלה בסוף 2017

אין עדיין תאריך עלייה רשמי עבור העונה השנייה של פאודה, אך סביר להניח שזה יקרה בסוף שנת 2017. בינתיים אפשר להתכונן עם העונה הקודמת ולהיזכר בכל מה שעבר על דורון קביליו וחברי צוות המסתערבים בתוך ומחוץ לתחומי הקו הירוק. 

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...