5 טיפים להתאמת צבע הדירה לסגנון הבית

20/09/2019
עיצוב ויופי


סגנונות צביעה וקירות דקורטיביים במיוחד, יכולים לשדרג פלאים את המראה של הבית שלכם ולתת לו שיק מיוחד ויוקרתי. בלימודי עיצוב או לימודי הום סטיילינג יצוין ששימוש יתר בצבע על קירות הבית יכול להשרות תחושה של עומס. בניגוד לכך, שימוש חד פעמי בצבע בולט בחלל יכול ליצור הדגשה. מכאן נסיק כי הגוון של הקיר ישפיע על כל הצביון של הבית. במאמר זה נספק לכם חמישה טיפים שיסייעו לכם להתאים את הצבע של הקירות לסגנון הבית.

1. התייחסו לסגנון העיצובי

כל סגנון עיצובי של בית יכתיב ריהוט ספציפי, אותו דבר יהיה בצבע הקירות. במידה והבית שלכם מעוצב בסגנון כפרי, הריהוט עשוי עץ וגם שאר הפריטים עשויים ממנעד חומרי גלם טבעיים, מוטב יהיה לצבוע את הבית בגוונים תואמים. בחירה בגוונים רכים כמו: שמנת, לבן אופוויט ואף בז' ייצרו תחושה כפרית, שלווה ונינוחה ושישתלבו כראוי עם הסגנון העיצובי שבחרתם.

2. התאימו את הצבע לגודל החלל

חשוב מאד להתאים את גוון הקירות לגודל החלל, צבעים בהירים יוצרים בעין אשליה של גודל ומרחב, לכן, אם החלל שלכם קטן מומלץ להיצמד לגוונים הלבנים אשר יגרמו לחלל להראות גדול יותר מכפי שהוא באמת. לעומת זאת אם יש לכם חלל גדול ורחב ידיים תוכלו לצבוע קיר גדול בגוון דומיננטי או להחליט שאתם צובעים כל חדר בגוון אחר – כמו שניתן לראות בבתים אמריקנים.

3. צבע עם טקסטורה         

לעיתים צביעתו של הקיר בגוון אחד חלק עשויה לשעמם אתכם, אם אתם רוצים לשדרג את קירות הבית הן בצבע והן בטקסטורה תוכלו לעשות זאת בקלות. כל שעליכם צריכים לעשות הוא לבחור ספוג בגודל מסוים ובצורה מסוימת ולטפוח על הקיר הצבוע שלכם קלות. לדוגמה – אם תרצו קיר בסגנון עננים תוכלו לצבוע אותו בגוון תכלת כחלחל ולטפוח עליו קלות עם ספוג שעליו יש מעט צבע לבן, הגוון הלבן יתמזג קלות בגוונים התכולים ויצור דוגמת עננים נעימה לעין.

4. חשיבותו של הצבע בבית

אם אתם רוצים לשדרג את הבית תוכלו לעשות זאת בקלות עם מעט צבע והרבה חזון. כיום, ישנם משחקים רבים שניתן לעשות עם צבע על הקירות. תוכלו לבחור קיר מרכזי בבית לדוגמה- באזור המטבח ולצבוע אותו בגוון "חי" כמו צהוב לימון או ירוק ליים ואף כתום תפוז. תוכלו להמשיך את קו העיצוב שלכם עם פריטים קטנים במטבח שישלימו את גוון הקיר כמו: קומקום כתום, מגבות מטבח שגם הן ירוקות ליים, מחזיק מפיות צהוב לימון ועוד פריטים נוספים אשר יחמיאו לבחירת הגוון על הקיר.  

5. צבעים בגוונים עזים     

לבתים שהחלל שלהם גדוש בחפצי אומנות ויש בהם הרבה גוונים עזים כמו – אדום, בורדו, סגול, כתום ועוד יהיה הרבה מה להציע מבחינת צבעים. לכן, יהיה זה נכון לצבוע בהם רק קיר אחד בגוון דומיננטי אשר ייצור קורלציה בין החפצים לחלל, את שאר הקירות מומלץ לצבוע בצבעים בהירים כדי לא ליצור עומס בעין כגון: לבן, שמנת או אפילו גוון אפרפר במקצת שידגיש את החפצים והריהוט הכבד.   

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...