5 טיפים: כך תדעו שדפדפן האינטרנט שלכם בטוח

22/09/2014 | גיל נוילנדר
חדשות

בין אם כרום, פיירפוקס או אקספלורר - לא משנה מה הוא דפדפן האינטרנט המועדף עליכם, פושעי הרשת מנצלים באופן תדיר כל מיני פרצות אבטחה והמידע האישי שלנו נמצא בסכנה. מה זו בעצם פרצת אבטחה בדפדפן ואיך הקפדה על כמה כללים פשוטים תשמור עליכם מוגנים מפניה?

 

הדפדפן הוא הדבר המאפשר לכם לגלוש בכל אותו מאגר מידע עצום הנקרא – האינטרנט. דפדפן הוא בעצם תוכנה, שחוץ מזה שהיא אמורה לאפשר לכם לגלוש באינטרנט, היא אמורה גם להציג את התוכן בצורה נכונה, ולעשות עבורכם עוד מגוון רחב של פעולות. אך לפעמים ניתן לנצל את הדפדפן לרעה כדי להוציא מהגולשים נתונים כמו סיסמאות, או פרטים אישיים אחרים.

 

כדי להישאר צעד אחד לפני ההאקרים ופושעי הרשת למיניהם, הכנו לכם כמה טיפים פשוטים שיעזרו לכם לשמור על דפדפן בטוח:

 

1. עדכונים

כאמור, האקרים כל הזמן מחפשים דרכים לחדור למחשבים האישיים שלנו באמצעות הדפדפן. החברות המפתחות את הדפדפנים שלנו יודעות את זה ודואגות תמיד לשפר ולעדכן את הדפדפנים כדי לסתום את אותן פרצות, לכן יש לוודא תמיד שהדפדפן שלכם מעודכן. כדי לעשות זאת כנסו לעמוד ההגדרות של הדפדפן וחפשו את "מידע אודות הדפדפן", בדרך כלל יופיע שם מספר הגרסה והודעה אם יש גרסה חדשה יותר שזמינה להורדה.

 

2. הסירו תוספות שאינן בשימוש

כל אותן תוספות והרחבות שניתן להתקין לדפדפנים אמורות להפוך את הדפדפן לפונקציונלי יותר או מותאם יותר לצרכים שלכם, אבל חשוב גם לדעת לא להעמיס עליו יותר מדי. לעיתים קרובות האקרים מוצאים כל מיני "תוספות" מיוחדות לדפדפנים שכל מטרתם היא לרגל אחריכם. בנוסף, דפדפן עמוס תוספים עלול להיות איטי יותר ולפגוע בחווית הגלישה.

ככלל עדיף לוותר על התקנת תוספות והרחבות, אם הם לא ממש נחוצים, ותמיד להתקין תוספים שפותחו על ידי חברות מוכרות ואמינות.

 

3. השתמשו בחוסם פרסומות

מעבר לכך שפרסומות קופצות ובאנרים למיניהם לא רק מעצבנים, הם עלולים לשמש גם לפעילות זדונית – לרוב באתרים קטנים או מפוקפקים. ברוב הדפדפנים היום קיימים חוסמי פרסומות מובנים או שישנה אפשרות להתקין תוסף חסימת פרסומות חינמי. תוסף מומלץ לחסימת פרסומות הוא Add Block Plus שיאפשר לכם גם לסמן אתרים מסוימים כבטוחים, במקרה וחסימת הפרסומות פוגעת בהצגת התוכן באותו אתר.

 

4. השתמשו 'בגלישה בסתר' בעת הצורך

בזמן הגלישה הדפדפן שומר כל מיני נתונים אודות הרגלי הגלישה שלכם, היסטורית האתרים בהם ביקרתם ועוד. יש לכך הרבה סיבות טובות, אבל בשורה התחתונה מידע, שייתכן שלא הייתם רוצים שיגיע למישהו אחר, נשמר בדפדפן. ההמלצה שלנו היא, בעת גלישה באתרים רגישים כמו אתר הבנק או ביצוע תשלומים מקוונים השתמשו ב'גלישה בסתר' כדי למנוע שמירה אקראית של נתונים מבלי שתתכוונו לכך, במיוחד אם אתם לא גולשים מהמחשב האישי שלכם.

 

5. אל תשמרו סיסמאות בדפדפן

במבט ראשון שמירת סיסמאות בדפדפן נראית אולי רעיון טוב, אך מבט מעמיק יותר מגלה תמונה קצת אחרת. אם תשמרו את הסיסמאות שלכם בדפדפן והאקר כלשהו הצליח לפרוץ אליו, הוא למעשה יוכל לקבל גישה לכל אותם אתרים שהסיסמה שלהם שמורה בדפדפן. עדיף להשתמש בתוכנות ניהול סיסמאות טובות, כמו Last Pass מאשר לשמור סיסמאות בדפדפן.

 

לכתבות נוספות בנושא אבטחה, מחשבים ואינטרנט

גיל נוילנדר - מנכ"ל ESET ישראל

ESETאודות

חברת ESET הינה ספקית בינלאומית של תוכנת האנטי וירוס NOD32 וחבילת האבטחה ESET Smart Security לארגונים בגדלים שונים וצרכנים פרטיים. החברה מיוצגת ברחבי העולם כולו ביותר מ-180 מדינות וסניפיה המרכזיים ממוקמים היום באנגליה, ארגנטינה, סלובקיה וכמובן ארצות הברית. בישראל, מיוצגת ESET באופן בלעדי על ידי חברת קומסקיור, המפעילה בארץ מרכז פתרונות ותמיכה טכניים בשפה העברית.

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...