4 שיקולים שחשוב לקחת בחשבון לפני רכישת שואבי אבק

31/12/2021
חדשות


שואבי אבק הם מכשירי ניקוי חיוניים שמתאימים לניקוי בתים וחללים עסקיים. הם משמשים להסרת אבק ושאריות אחרות מרצפות ומשטחים, מה שמאפשר להקפיד על סביבה נקייה ובטוחה. שואב אבק מקצועי מורכב ממנוע יניקה שמחובר לזרבובית, באמצעות צינור, שדרכו החומר הנשאב יוצא לתוך שקית איסוף או למיכל האיסוף.

באולם התצוגה של חברה שמייצרת ומשווקת שואבי אבק, ניתן למצוא דגמים שונים, כולל שואבי אבק יבשים או רטובים, שואבי שטיחים, או שואבים לשימושים מיוחדים. על מנת לבצע את הרכישה הנכונה, חשוב להבין אילו אלמנטים יש לקחת בחשבון.

בחירת שואבי אבק בהתאם לצרכי השימוש והסביבה

הצעד הראשון בבחירת הדגם הנכון מבין הדגמים השונים של שואבי אבק הוא הבנת צרכי השימוש. איפה יתבצע מרב השימוש בשואב האבק? לכמה זמן בכל פעם? מה השואב צריך לאסוף? אלו שלושת השאלות העיקריות שחייבים לשאול לפני ביצוע הרכישה. האמת היא שבחירה על סמך צרכים פירושה התחשבות בשלושת השיקולים הבאים:

* מאפייני הסביבה וגודל השטח שיש לנקות.

* סוג וכמות החומרים לשאיבה.

* תדירויות השימוש.

בחירה על סמך התכונות הטכניות

חלק מהפרמטרים שיש לקחת בחשבון, בנוסף למידות הכוללות, משקל ושימוש מעשי הם, למשל, כוח מנוע, ביצועי כוח ואקום, רמת רעש ומערכת סינון. בואו נבחן רגע את ארבעת השיקולים העיקריים לבחירת שואב האבק המתאים.

1. ביצועי כוח ואקום

שני הסמנים העיקריים לקביעת ביצועי כוח הוואקום של שואבי אבק הם שאיבת חלקיקים וזרימת אוויר. שאיבת החלקיקים מייצגת את כוח היניקה ומהווה פרמטר ייחוס לשאיבת חומרים כבדים.

2. כוח מנוע

הפסק מנועי שואבי אבק מתבטא בוואט או קילוואט. בחירת שואב אבק עם כוח המנוע המתאים תלויה בסוג ובמספר המנועים שהשואב מצויד בהם. בחירת מספר המנועים ולכן ההספק, חייבת להיות פרופורציונלית ליישום ולכמות החומר שיש לשאוב.

ברוב המקרים, שואבי אבק כוללים שני סוגי מנועים: שלב אחד או דו שלבי. מנועים דו-שלביים מאופיינים בזרימת אוויר גדולה ובנפח שאיבה גדול יותר.

3. רמות רעש

רמות הרעש מתבטאות בדציבלים, וזהו שיקול נוסף שיש לקחת בחשבון בבחירת שואבי אבק. גם אם שיקול זה אינו קשור לקפדנות ויעילות המכשיר, אין ספק שיש לו השלכות על הנוחות, במיוחד אם שואב האבק משמש בסביבה רגישה לרעשים.

4. עיצוב ומבנה

שיקול נוסף שיש לקחת בחשבון הוא מבנה שואבי אבק: משקל וממדים, מרחק גישה מקסימלי ואפשרויות תמרון. מידות ומשקל כוללות משתנים בהתאם לדגם וליישום או לסביבה. אם השואב מחובר לגלגלים ויש להשתמש בו לפעולות ניקוי חללים בינוניים או קטנים, חשוב לא לבחור דגם כבד מדי, פחו מעשרה קילוגרמים.

מצד שני, אם משתמשים בו בסביבות גדולות, למשל, השיקולים האלו הופכים למשניים. חוץ מזה, מיכל האיסוף יכול להיות גדול או קטן יותר ומיוצר מחומר שונה: פלסטיק או פלדה.

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...