3 דרכים לרכב מהניילונים

25/07/2017
צרכנות


אין לכם בהישג יד את ההון העצמי הנדרש כדי לקנות רכב חדש? למזלכם קיימות אלטרנטיבות משתלמות כמו ליסינג, טרייד אין והלוואה. הנה כל הפרטים.

רכב פרטי הוא אמצעי התחבורה הנפוץ בישראל והמכירות בענף נמצאות במגמת עלייה כבר כמה שנים ברצף. תושבי פתח תקווה והמרכז הם כנראה לא היחידים שמעדיפים את הרכב הפרטי על פני התחבורה הציבורית, ולכן היבואנים משקיעים בייבוא דגמים מובילים ומבוקשים. הבעיה היא שלא תמיד יש לקהל היעד את ההון העצמי הנדרש לרכישת רכב חדש וכאן מתחיל החיפוש אחר אלטרנטיבות.

אין סיבה להיבהל אם לא מצליחים להשיג מימון לרכב חדש כי יש לפחות 3 דרכים שונות לפתור את הבעיה:

1. ליסינג

שיטת הליסינג החלה את דרכה בעולם העסקים וזלגה מאז לסקטור הפרטי. בשיטה הזו ניתן לבחור בין ליסינג מימוני לבין ליסינג תפעולי, ולכל אחד מהמסלולים יתרונות אחרים. ליסינג מימוני מאפשר ללקוח לבחור רכב מסוים ולשלם עבורו סכום שנקבע מראש מדי חודש, כאשר בתום תקופה שגם היא נקבעת מראש הוא יכול להחליט האם להמשיך לשלם לתקופה חדשה ולקבל בתמורה רכב חדש – או לשאת ביתרת התשלום ולהעביר את הרכב על שמו.

גם בליסינג תפעולי מנגנון המימון דומה, אך כאן הדגש הוא על כך שחברת הליסינג נושאת בכל ההוצאות. הלקוח משלם קצת יותר מדי חודש אבל בתמורה אחראית החברה על הטיפולים במוסך, על הרישוי ועל תיקון התקלות הנפוצות.

2. טרייד אין

האפשרות של טרייד אין רלוונטית למי שיש לו רכב במצב טוב והוא רוצה לחסוך את ההתעסקות סביב המכירה וחיפוש הקונים. אפשר כיום לבצע עסקאות מן הסוג הזה במחיר מחירון ולהתקדם באופן מיידי לרכב חדש. בנוסף, החברות שמבצעות את העסקאות יכולות להציע ללקוח מימון ולפרוש את תוספת המחיר לתשלומים.

היתרון של עסקאות "רכב תמורת רכב" הוא שניתן לבחור מבין דגמים רבים ולהגיע למגרשים כדי לבחון אותם מקרוב. העסקאות מתאימות לבעלי רכבים פרטיים מכל סוג, לרבות דגמי מיני, סופר מיני וכמובן מכוניות משפחתיות או קרוסאוברים.

3. הלוואה

אפשרות המימון המוכרת ביותר לרכישת רכב חדש היא הלוואה. אפשר לקחת הלוואה מהבנק בתנאים מועדפים בתמורה לשעבוד של החשבון או הגבלה על המסגרת, או לפנות לחברות מימון חוץ בנקאיות כמו חברות ביטוח, חברות אשראי וחברות פרטיות. פנייה לחברה חוץ בנקאית לא משפיעה על המסגרת אך לרוב היא כרוכה בנטילת הלוואה בתנאים קצת פחות טובים מבחינת ריביות ועמלות.

הלוואה לרכישת רכב מתאימה למי שיודע מה מסגרת התקציב שלו ומסוגל להיערך להוצאות השוטפות. יש לקחת בחשבון את ההוצאות על הרכב מלבד החזר ההלוואה, ולהתייעץ עם אנשי מקצוע בכל מקרה של התלבטות. יתרון נוסף הוא שאפשר לנצל את המזומן כדי לקבל הטבות והנחות מהיבואן. 

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...