25 בנות יוצאות הקהילה האתיופית חגגו יחד בת מצווה

18/12/2016
חדשות


אירוע חגיגי ומרגש התקיים זו השנה החמישית ביוזמת מר ישעיהו תמנו - מנהל מחלקת זהות יהודית וקליטת עולי אתיופיה במינהל החינוך אגף חינוך יסודי – מסיבת בת מצווה ל-25 בנות יוצאי אתיופיה ומשפחותיהן שלמדו בסדנאות להכנה לקראת האירוע.

האירוע נחגג באודיטוריום של אולפנית ישורון בפ"ת ברוב פאר והדר ב-יד' בכסלו תשע"ז (14.12.16).

צילום: אולפני חן

את האירוע כיבדו בנוכחותם איציק ברוורמן ראש העיר, עו"ד איציק דעי מ"מ ראש והממונה על החינוך הדתי, אורחים ובני משפחה. המכובדים בירכו את כלות השמחה ואיחלו לבנות המצווה הצלחה בדרכן החדשה.

את הערב הנחה מר ישעיהו תמנו - מנהל מחלקת זהות יהודית וקליטת יוצאי אתיופיה ואף תרגם את הברכות לאמהרית, לכבוד ההורים והנוכחים יוצאי הקהילה.

אירוע זה מהווה שיאו של תהליך שנמשך כ- 3 חודשים ובמהלכו עברו הבנות סדנא מתמשכת לקראת כניסתן לגיל מצוות, את הסדנא הנחתה גב' חגית עוקבי.

מטרת הסדנא הייתה העמקת זהותן היהודית של הבנות וכן נושאים המתאמים לבנות מצווה כגון גיל ההתבגרות לפי התורה, התפתחות פיזיולוגית ורוחנית, חיוב נשים במצוות התורה, דמותן של האימהות ונשים בתנ"ך, צניעות מהי, מצוות הדלקת נרות והפרשת חלה ועוד.

את נושא ארבע האימהות למדו הבנות באופן חווייתי ביותר על ידי מפעילה אשר שיתפה את  הבנות בהמחזת הנושא באמצעות תלבושות מרהיבות, תפאורה ומוזיקה המתאימה לתקופה. הבנות שיתפו פעולה ואף הביעו את התלהבותן והנאתן הרבה מהפעילות.

במפגש מרגש עם הרבניות אחיות רצון, הכינו הבנות בצק להפרשת חלה. פעילות זו הייתה מרגשת עד מאוד וכללה סיפורים מרגשים בנושא הפרשת חלה. הבנות אף למדו לקלוע חלות וליצור צורות שונות ומיוחדות מן הבצק. בסוף הפעילות הבנות אפו את החלות ולקחו לביתן. ובנוסף במהלך הסדנא הבנות ביצעו פעילות יצירה בנושא צניעות האישה.

המסיבה בה נכחו הבנות ובני משפחותיהן כללה תכנית עשירה ומגוונת - בנות המצווה נשאו דרשה משותפת והקריאו את 12 מידות.

כמו כן צפינו במופע להטוטים מדהים ומרתק של צוות "מופש" עמי ויהודה.

השמחה הייתה גדולה עד מאוד גם על רחבת הריקודים. בהפרדה מלאה רקדו כולם לצלילי שירי מסורת של הקהילה ושירים חסידיים עם התקליטן צמח אברהם, ראוי לציין כי האולם היה מעוצב בטוב טעם ע"י קייטרינג ברכת השם. במהלך הערב עזרו לכלות המצווה צוות המדריכים של תנועת עזרא ואריאל, והורים המתנדבים מהקהילה - מנהיגות החינוכית שפועלת במהלך השנה למען הקהילה במסגרת המחלקה לזהות יהודית וקליטת יוצאי אתיופיה.

ישעיהו תמנו מסכם את האירוע המרגש כהצלחה רבה שהינה רק אחד מן הפרויקטים המוצלחים שמפעילה המחלקה, שמהווה מנוף להמשך הפעילות החינוכית וייתן מענה רוחני לבנות הקהילה העומדות להיכנס לגיל מצוות. 

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...