1-0 דרמטי למחנה יהודה בדרבי השכונות של פ"ת

08/01/2016
נוער וספורט

שער בשנייה האחרונה של תוספת הזמן נתן להפועל מחנה יהודה 3 נקודות יקרות בליגה א', וסיבך את עמישב בתחתית. המשחק הוקדש לזיכרו של אברהם בן דוד. מאמנה של עמישב התפטר בסיום המשחק.

המגרש לזיכרו של זכרי רצבי בשכונת מחנה יהודה בפ"ת, כבר ידע משחקים עם אלפי אוהדים. היום בצהריים, אולי גם בשל תחזיות שלא התממשו למזג אויר סוער, לא הגיע קהל רב למשחק שנפתח בטקס לזיכרו של יקיר העיר ומועדון הפועל מחנה יהודה, אברהם בן דוד שהלך לעולמו לפני שלושה שבועות.

את הטקס, בהשתתפות בני משפחתו של בן דוד, הנחה ד"ר אמנון מעבי, שנשא דברים לזיכרו, כששחקני שתי הקבוצות מכבדים אותו במחיאות כפיים – אירוע מכובד ומרגש.

הסגל של מחנה יהודה נוצץ יותר על הנייר, וכולל מספר שחקנים שגדלו במחלקות הנוער של הקבוצות הבכירות של פ"ת. ביטול משחקה של הפועל פ"ת היום, גרם לצוות המקצועי של המועדון, ואולי גם למספר אוהדים, שהיו בדרך לנצרת עילית, לעשות פרסה ולהגיע למגרש במחנה יהודה, גם כדי לעקוב אחרי השחקנים המושאלים, שלמען האמת לא גילו יכולת מקצועית יוצאת דופן שתצדיק את חזרתם לסגל של הכחולים.

מנגד, עמישב כמו מחנה יהודה, פתחה את העונה ברגל ימין, אבל ההמשך היה חלש מאוד, ושתי הקבוצות כבר לא זוכרות מתי ניצחו בפעם האחרונה, כשעמישב מסובכת בתחתית הטבלה.

המשחק עצמו היה חלש מאוד ודל באירועים. במחצית הראשונה לא ניתן לציין אפילו אירוע מעניין אחד, פרט לשריקה של השופט לסיומה. המחצית השנייה הייתה קצת פחות חלשה ,ודווקא עמישב היתה זו שהחזיקה קצת יותר בכדור, אם כי ללא יצירת מצבים רבים ברחבת היריב. המצב הטוב הראשון במשחק היה שייך למקומיים ממחנה יהודה, כשדור מלכה חולף על פני שוער עמישב אור בנימין ומשני מטרים מגלגל ל...קורה במקום לרשת. כעבור 30 שניות כמעט שער לעמישב לאחר בעיטה מרחוק שחלפה מעל שערו החשוף של גל אנגלשטיין.

מנצור שמריהו - האוהד הכי שרוף של מחנה יהודה

בדקה ה-80 כמעט שער לזכות למחנה יהודה: מייקל סממה, מהפחות חלשים במשחק, בעט מ-18 מטרים כדור יעף שחמק בסמוך לקורה. בדקה ה-90 יכול היה חלוץ עמישב אליאור משלי לקנות את עולמו, אך הכדור שנגח בסיומה של התקפה טובה חלף גם הוא מימין לקורה.

נגמר? אז זהו שלא...3 דקות תוספת זמן ובהתקפה האחרונה במשחק, דור מלכה פרע את החוב: החלוץ של מחנה יהודה השתלט על כדור ברחבה לאחר הגבהה מצד ימין, חלף על פני הבלם ומול השוער קרע את הרשת – 1:0 דרמטי למחנה יהודה. המקומיים אפילו לא הספיקו לחגוג את השער, ושריקת הסיום למשחק שלא חודש נשמעה ונתנה את האות לפרץ השמחה של מחנה יהודה ולתסכול של האורחים מעמישב.

תסכול בעמישב

מיד לאחר המשחק סערו הרוחות בחדר ההלבשה של עמישב, כשלאחר מכן המאמן דורון ממן הודיע על התפטרותו המיידית. בצד השני, במחנה יהודה, שגם בשנה שעברה חגגו ניצחונות במשחקי הדרבי, לא הפסיקו לחגוג. 

בעקבות הניצחון מחנה יהודה בורחת מהחלק התחתון של הטבלה, ובמחזור הבא יצאו חניכיו של שרון מרציאנו למשחק חוץ מול שיכון המזרח. מכבי עמישב פ"ת נותרת במקום ה-14 והיא ממשיכה את התקופה הגרועה שלה. במחזור הבא תצא עמישב למשחק חוץ נוסף מול הפועל בקעת הירדן.

חגיגות במחנה יהודה

בליגה ב' – בית"ר פ"ת נוצחה 1:0 ע"י הפועל כפר קאסם ונותרה במקום הלפני אחרון בטבלה.

לכתבות נוספות על ספורט בפ"ת

שתף ב-

תגובות

הפועל פ"ת
אני אוהד של הפועל ובעבר עסקתי באימון ואני רואה שחקן או שניים שבקלות יכולים לשחק בשורות הכחולים. שהכחולים רובם לא שייכים לקבוצה ומי שמשחק מגלה יכולת מחרידה, רק קומבינות מניעות את הפועל פתח תקוה בגלל זה היא תישאר קבוצה גרועה מקסימום תעלה בשביל לעשות בושות, עד שלא יעשו בדק ביית ויעיפו אנשים שמזיקים למערכת כמו יורם עינב, קורצקי ועוד כמה דפוקים הקבוצה לא תגיע לשום מקום.
דודי - 09/01/2016
שתף ב שתף ב
כל מילה בסלע
קומבינה אחת גדולה - הפועל פתח תקוה.
דורי - 10/01/2016
שתף ב שתף ב
לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...