תשתיות המים בפ"ת הפכו לממוחשבות

03/04/2016

אגף פיתוח תוכנה בקבוצת מערכות בטלדור הודיע השבוע על השלמת פרויקט להטמעת מערכת ממוחשבת לניהול ומיפוי כלל תשתיות המים והביוב עבור תאגיד המים מיתב. היקף הפרויקט מוערך בכמיליון ש"ח.

הפרויקט החל לאחר שתאגיד מיתב יצא לפרויקט שדרוג מערכת המידע הגיאוגרפית כדי לייעל את הטיפול בתשתיות ה"רטובות" של העיר. חברת טלדור נבחרה להקים מערכת אחידה מקצה לקצה, אשר תיתן מענה לניהול, תכנון, הקמה ותיקון של תשתיות מים וביוב. המערכת נבנתה על בסיס הפתרון המקיף שמציעה טלדור לניהול "עיר חכמה" עבור רשויות מקומיות.

במהלך הקמת המערכת, הוסבו ונקלטו לתוך המערכת הממוחשבת מאות אלפי נתונים מדויקים על תשתיות המים והביוב בפ"ת, המונות כ-800 ק"מ של צנרת מים וביוב.

מערכת ניהול התשתיות הרטובות העירוניות החדשה משלבת טכנולוגיות מעולמות ה-Sql server spatial, Autodesk, Mobile וכוללת אוסף של יכולות התומכות בכל מגוון הצרכים והתהליכים של התאגיד ובכלל זה, ניתוח הנדסי, ניהול אירועים, ניהול המיפוי והנכסים, תחזוקת הנתונים וכן הפצה ושיתוף של המידע בארגון וכך מאפשרת גם תיאום מלא בין הגופים השונים בעת ביצוע עבודות תשתית.

בנוסף, המערכת החדישה מאפשרת למחלקות האחזקה של התאגיד לצאת לשטח עם מכשירים ניידים וטלפונים חכמים, המכילים אפליקציה המעניקה להם את היכולת לעבוד בשטח, לתשאל, לצלם, לעדכן נתונים חדשים וקיימים ולהזין את המידע הוויזואלי ישירות למערכת בזמן אמת, לצורך טיפול מידי על ידי המחלקות המקצועיות. כך לדוגמא, במצב בו מתפוצץ צינור מים בעיר, אנשי התאגיד יכולים להשתמש במערכת לזיהוי מיקום הפיצוץ ואופיו ובכך לקבל החלטות על סמך המידע בזמן אמת ולצמצם את הפגיעה באספקת המים לתושבים כתוצאה מהפיצוץ.

אלה שוורצמן, ראשת תחוםGIS  במיתב: "מערכת מידע גיאוגרפית קריטית לפעילות תאגיד המים ומשמשת פלטפורמה לניהול המידע המבוזר. פתרונות אלו מאפשרים לנהל ולשלוט בנכסים העיקריים של התאגיד שהם רשתות המים והביוב". שוורצמן מציינת כי מצד מיתב וטלדור הושקעו מאמצים רבים כדי להביא את המערכת למובילה בתחום.

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...