תערוכה של חיל התקשוב בתיכון אחד העם

12/09/2016
חדשות


בשבוע שעבר התקיימה תערוכה של חיל התקשוב בתיכון אחד העם באם המושבות בניהולה של ענת ארנון, ועמדה בסימן טכנולוגיות סייבר מתקדמות.

היום נפתח בהרצאה מפי סא"ל יעל גרוסמן תושבת העיר, אשר הסבירה לתלמידים במגמות המדעיות על המסלול היוקרתי - עתודה מדעית טכנולוגית, ועל החשיבות שהמדינה רואה בלימודים מתקדמים, בלימודי מתמטיקה מוגברים ובמסלולים מדעיים דוגמת פיזיקה, כימיה, מדעי המחשב/הנדסת תוכנה וביולוגיה. בהמשך הרצתה יעל גרוסמן לכלל תלמידי השכבה אודות החיל.

צילום: זיו יהלום

התערוכה הוצגה בפני תלמידי שכבת י"ב העומדים בפני גיוס לצה"ל ונמצאים בשלבי מיון ראשונים לקראת הגיוס. ברחבת בית הספר הקים החיל בפיקודן של קצינות מובילות עמדות שונות והעמידו נציגים ממרבית יחידות החייל אשר הסבירו לתלמידים מהם היכולות הטכנולוגיות העומדות בפני תלמידים גם אם הם לאו דווקא לומדים במגמות טכנולוגיות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק פ"ת נטו

נציגי חיל התקשוב שהשתתפו באירוע הינם בוגרי בית הספר אשר ריגשו את התלמידים בתיאור אופן השרות אותו הם מבצעים תוך שימוש בטכנולוגיות המתקדמות ביותר.

במסגרת התערוכה נחשפו התלמידים למערכות שונות, ביניהן מערכות לזיהוי פנים, מעקב לווייני בתוך הארץ ואף מחוץ לגבולות המדינה, לוחמה אלקטרונית והדגמה של השתלטות על מחשבים שונים. התלמידים נפגשו עם מפקדי הגדוד והתעניינו במסלולים השונים.

ההתעניינות של התלמידים הייתה רבה ומספר התלמידים אשר הביעו רצון להתמיין לחיל הפתיע גם את מארגני התערוכה אשר ציינו בסיפוק רב את ההתנהלות של התלמידים. בין המבקרים אשר הגיעו לתערוכה היו מפקחת בית הספר, ראש החוג ללימודי הנדסאים במכללת עמל ב' בעיר ומנהלת המכללה של האוניברסיטה הפתוחה בתיכון אחד העם. בתיכון אחד העם קיימות פעילויות טכנולוגיות רבות ומגמות ייעודיות, לרבות חוג רובוטיקה, מגמת הנדסת תוכנה במסלול הגנת סייבר המלווה על ידי יחידת 8200 ופעילות הכנה לבנות משכבת י"ב בתכנית "הדרים" אשר מלווה על ידי חברת מייקרוסופט וחיל התקשוב. 

את האירוע יזם ואירגן זיו יהלום - רכז מגמת הנדסת תוכנה ומדעי המחשב בתיכון אחד העם.

לחדשות החינוך בפ"ת

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...