תערוכת צילומי בעלי חיים וילדים בפ"ת

15/05/2016
חדשות


תערוכת צילום בעלי חיים השנייה, המתקיימת ביוזמת עמותת 'תנו לחיות לחיות' ובשיתוף עיריית פתח תקווה - האגף לאמנויות פלסטיות ובית הספר לצילום של טל ישראל, תעלה בסוף השבוע בהיכל התרבות פתח תקווה. הפעם במרכז העדשה – בעלי חיים וילדים.

בתערוכה יוצגו 19 צילומים נבחרים של 16 צלמים מקצועיים וחובבים, אשר יוצרים תערוכה שכולה חמידות כובשת לב. התערוכה הינה אירוע אחד משלל אירועים המציינים את שלושים שנות פעילות העמותה.

צילום: מצדה גורן

התערוכה חושפת את הרגישות הטבעית שיש לילדים כלפי בעלי חיים מסוגים שונים: החל  מכלבים וחתולים שהם בני בית, מפגש אקראי עם ציפורים, זוחלים או חתולים ברחוב, ועד למפגש עם חיות משק כגון אפרוח, תרנגולת ועגל. רוב הילדים נחשפים לחיות המשק בציורים בלבד, או על הצלחת. לא פעם, בתהליך ההתבגרות של ילדים, נעשים מאמצים להקהות את הרגישות הרבה שלהם. הם לומדים להמשיך ללכת הלאה כשהם רואים חתול סובל; לראות גני חיות כחוויה מבדרת ולא כמקומות כליאה; להמשיך לאכול בשר עוף גם אחרי שהם מגלים שמדובר באפרוחים מגודלים. לתערוכה במכוון לא נבחרו צילומים של בעלי חיים שנמצאים בתנאי כליאה.

צילום: עומר וולבוטר

בין הצלמים שזוכים להציג את צילומיהם בתערוכה גם הצלם הצעיר עמית עלי, נער בן 14, הצלמת ליליאנה ביטלמן, פנסיונרית שהחליטה להגשים חלום ישן ולהתמקצע בצילום וגם צילום של תומר בכר ז"ל, שהיה תרמילאי וצלם חובב שטייל בכ-70 מדינות. לתערוכה נבחר גם צילום של כן של זוכת התחרות בשנה שעברה, אסנת פרלשטיין, וזכתה בקורס צילום מתנת בית הספר לצילום של טל ישראל.

גם השנה תתקיים תחרות נושאת פרסים בין הצילומים אשר נבחרו לתחרות, בחסות בית הספר לצילום "כשצילום הופך לטבע" של טל ישראל, ארליך מרכז הצילום ומגזין 'עולם הצילום'. בערב הפתיחה ייבחר הצילום הזוכה לפי בחירת השופטים, ובאותו יום תיפתח התחרות לצילום 'חביב הקהל', אליה ניתן להצביע ברשת הפייסבוק ב"תנו לחיות לחיות -העמוד הרשמי".

צילום: תומר בכר ז"ל

יעל ארקין, מנכ"לית העמותה: "מטרת התערוכה היא למשוך קהל רחב ככל האפשר להתבונן ולהתחבר אל הצילומים. בניגוד למקרים שבהם אנו בוחרים להראות תמונות קשות כדי להמחיש את הפגיעה של האדם בבעלי החיים, בתערוכה זו אנו רוצים לפתוח את הלבבות.. הבחירה בילדים תמימים מכוונת לחשוף את היחס החם, האותנטי, האוהב והמתפעם, הקיים בילדים כלפי לבעלי חיים, בתקווה שהרגש הזה יעבור גם אל המתבונן.

פתיחת התערוכה - במוצ"ש 21.5 בשעה 21:00

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...