תעודת הוקרה והערכה לאגף לשירותים חברתיים ובריאות

07/07/2018
חדשות


שר העבודה והרווחה העניק תעודת הערכה לאגף לשירותי רווחה ובריאות בעיריית פ"ת בגין "נחישות, התמדה והשגת יעדים", בתהליך הליבה המקצועי שהוביל משרד הרווחה בשנים האחרונות.

בשנים האחרונות מוביל המשרד רפורמה לחיזוק תהליכים והכנסת חידושים וטכנולוגיות שירות התואמות למאה ה-21. האגף לשירותים חברתיים ובריאות בראשות חבר הנהלת העיר אשר שוקר והמנהל גיא עפארי הטמיעו ויישמו באגף מהלך מקיף לשינוי התפיסה, ראיית צרכי המטופל, מתן השירות ושקיפות בעבודה.

בין נימוקי הועדה למתן תעודת ההוקרה והערכה, נכתב כי האגף נכנס באומץ לתהליך חדש ולא מוכר, עבודתו מתאפיינת במסירות ובמקצועיות, בנחישות ובהתמדה וכי האגף עמד "בכל יעד שנראה כבלתי אפשרי והפכו לאפשרי וממשי".

במכתב של ד"ר דיצה מורלי שגיב ראש אגף ארגון מינהל ופיתוח ברשויות המקומיות, נכתב בין היתר: "מבקשת להודות על כל ההשקעה והמאמץ בתהליך המעבר לתיק לקוח ממוחשב בתפיסה המקצועית של התערבות מכוונת תוצאות. ההישג הוא גם טכנולוגי אבל בראש ובראשונה מקצועי ושירותי ומאפשר לתת שירות בסטנדרט אחיד בכל הרשויות עם מכוונות להשגת יעדי תוצאה מוגדרים".

אשר שוקר ראש האגף: "הזורעים בדמעה ברינה יקצרו! לאחר פעילות אינטנסיבית שלי כראש האגף לשירותים חברתיים ובריאות בשיתוף מנהל האגף המקצועי והמסור גיא עפארי בשיפור השירות הניתן לתושב ובפיתוח מערכת יחסים מיטבית וכלים נוספים לרווחתם של תושבי העיר מכל המגזרים, יחד עם הצוות המקצועי הנפלא שלנו, ובעזרת הגיבוי שקיבלנו מראש העיר איציק ברוורמן, זכינו לקבל תעודת הערכה המגיעה רק לאגפים מעולים שעומדים בכל הקריטריונים של המשרד המצביעה על התפקוד בכל התחומים".

גיא עפארי מנהל האגף לשירותים חברתיים ובריאות: "לפני 4 שנים התחיל האגף לשירותים חברתיים לבצע תהליך עומק הקשור בתפיסות העבודה ואיכות השירות. עיקרו של התהליך הינו בחזרה לדפוסי העבודה הבסיסיים של העבודה הסוציאלית, הקשר עם האנשים, ראיית הצרכים הייחודית לכל פונה וזאת תחת מעטפת טכנולוגית חדשנית. עובדי האגף השקיעו ומשקיעים מעצמם יום יום בעבודה עם עומס ריגשי לא מועט, ועצם קבלת תעודת ההוקרה על ידי שר הרווחה הינה הכרה במאמצים שלהם. התהליך לא הושלם וכך גם עבודתם המאומצת של כל עובדי האגף. נמשיך בעשייה למען התושבים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק פ"ת נטו

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...