תלמידי פיינשטיין מוקירים את מצילי החיים

13/03/2016
חדשות

לכבוד יום המעשים הטובים שיחול השבוע ביום שלישי החליטו בחטיבת הביניים פיינשטיין בפתח תקווה להוקיר את עבודתם של החובשים והפאראמדיקים במד"א שפועלים לילות כימים על מנת להציל חיים ברחבי ישראל.

בשבועות האחרונים, רכזת המעורבות החברתית הגב' שרית אטמי-רדא ורכזת החינוך החברתי הגב' אלית גווילי, יצרו קשר עם אנשי מד"א ששמחו להיענות לבקשה, והיום (א') בשעות הבוקר, הגיעו כ-30 תלמידי הכיתה המדעית משכבה ט' בחט"ב פיינשטיין לביקור בתחנת מד"א בפתח תקווה.

במהלך הביקור שהודרך על ידי פאראמדיק מד"א ארז גתי, נחשפו התלמידים לפעולות בסיסיות בהצלת חיים, לתהליך קבלת הקריאה במוקד החירום 101 של מד"א והשלבים השונים של הטיפול הרפואי עד להבאת הנפגע לבית החולים, על צוותי הכוננים הרכובים על אופנועים של מד"א, ההדרכות הטלפוניות הרפואיות של תורני המוקד עד הגעת האמבולנס למקום ועל פרויקט נאמני חיים של הארגון המאפשר לכל אדם בעל הכשרה בסיסית בהצלת חיים להצטרף למאמצי הצלת החיים.

עם סיום ההדרכה, צפו התלמידים בתצוגת תכלית של רכבי מד"א השונים בהם:  ניידת טיפול נמרץ, אמבולנס, ניידת לאירוע רב נפגעים, ג'יפ מד"א, טרקטורון מד"א ואופנוע מד"א.   

בסיום הביקור חילקו התלמידים משלוחי מנות לעובדי ומתנדבי התחנה שהתרגשו מאוד מהמחווה המיוחדת.

הגב' גאולה שמחי, רכזת שכבה ט' בחטיבת הביניים פיינשטיין שליוותה את התלמידים בביקור: "תלמידי החטיבה שמחים וגאים להיות חלק מהגשמת המטרה המשותפת של יום המעשים הטובים. הגענו למד"א כדי לשמח את צוותי מד"א ולהינות עימם. אחד-העם אמר 'מעשים טובים מנצחים ופותחים את הלבבות'. היה לנו בוקר מהנה, נעים וחוויתי".

ארז גתי, פאראמדיק מד"א שהדריך את התלמידים במהלך היום: "חימם את הלב לחוש את הוקרת התודה של בני הנוער מבי"ס פיינשטיין בבחירתם לבוא ולהוקיר אותנו ביום המעשים הטובים. זו הייתה חוויה מרתקת ויוצאת דופן להעשיר את בני הנוער המעולים הללו בידע בסיסי ובפעולות פשוטות המצילות חיים ולחשוף בפניהם את הפעילות היומיומית של מד"א ואת פרויקט "נאמני חיים". אני מקווה שבעתיד נראה אותם מצילים חיים כחלק ממתנדבי נוער מד"א".

(התמונות באדיבות דוברות מד"א)

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...