תלמידי יסודות אירחו קשישים

01/02/2015
חינוך

בית הספר "יסודות תל"י" בפ"ת, בניהולה של גב' יהלומה רוזן, ממשיך למנף את הלמידה המשמעותית על כל גווניה. במסגרת תכנית הלימודים הייחודית של חינוך תל"י, השואף לחזק את המורשת הציונית תוך דבקות בעקרון הפלורליזם, התלמידים לומדים במרחבים שונים בהם הם מקיימים למידה חווייתית, למידת חקר התורמת ללמידה משמעותית.

בשנה שעברה הוקם בבית הספר אקו-מוזיאון "מעגל החיים היהודי", האוצר פריטים שנתרמו ע"י הקהילה. במוזיאון מצויות התחנות: לידה, ברית המילה וזבד הבת, בר מצווה ובת מצווה, חינה, טקסי אירוסין, נישואין ועוד. במסגרת תוכנית הלימודים הילדים מבקרים במוזיאון, חוקרים את הנושאים מנקודת מבטם ומרחיבים את מאגר הידע שלהם ממקורות שונים - כתובים ואנושיים.

בין הפעילויות המתבצעות במוזיאון נוהג ביה"ס לארח קבוצות שונות. לאחרונה ביקרה קבוצת גמלאיות ממתנ"ס אחדות, שבאו להתרשם מהמוזיאון ומהפעילות הנעשית בו.

הנשים התרשמו מאד מהנושאים והפריטים המוצגים במוזיאון, סיפרו לילדים על פריטים דומים שהיו ברשותם בצעירותם, ונערכה שיחה בנושא "מעגל החיים היהודי", בה כל אחת שיתפה את הנוכחים בטקסים אישיים שהיא חוותה בעבר בקרב משפחתה.

המפגש הסתיים בראיון אישי שנערך בין תלמידי בית הספר לבין הגמלאיות, וזאת כדי להבין את טיב הטקסים שנערכו בדורות הקודמים, משמעותם ו"הגלגולים" שעברו טקסים אלה מאז ועד היום. המפגש היה חוויתי ומהנה, וגרם לסיפוק גדול הן בקרב המארחים והן בקרב המתארחים.

(התמונות באדיבות בית הספר)

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...