תלמידים מצטיינים מובילים קבוצות לימוד מקוונות

05/12/2016
חדשות


מנתונים שנאספו בסיום שנת הלימודים עולה שמיזם העזרה המקוונת בלימודים המבוסס על הרשת החברתית ללימודים של תיקתק (Tiktek), שהושק על ידי מינהל החינוך של העיר, זכה להצלחה אדירה.

קרוב ל-14,000 כניסות של תלמידי חטיבות הביניים והתיכונים בעיר למערכת תיקתק התבצעו בשנה שעברה. תלמידים אלה קיבלו בשנה שעברה עזרה מקוונת שוטפת בהכנת שיעורי בית בכל מקצועות הלימוד ומכל ספרי הלימוד שבשימוש מערכת החינוך בפתח תקוה, בשעות אחר הצהריים, לאחר שעות הלימודים.

חלק גדול מעזרה זו ניתן על ידי קבוצת המצטיינים "נוער פתח תקוה - תלמידים מלמדים תלמידים" שהוקמה ברשת החברתית ללימודים של תיקתק בחג פסח שנה שעברה, ופועלת במסגרת התכנית "התפתחות אישית ומעורבות חברתית" באגף החינוך העל יסודי.

(באדיבות דוברות העירייה)

מספר רועי קדמון, חבר פעיל בקבוצת המצטיינים של נוער פתח תקוה: "האחראית להתנדבות והתפתחות אישית בתיכון שלי (תיכון גולדה), בלהה אסף, סיפרה לנו על תיקתק ואמרה לנו שאנחנו יכולים להעלות פתרונות לשאלות שונות, וזה יהווה את ההתנדבות שלנו. אני לקחתי את ההזדמנות והתחלתי לסייע במתמטיקה. ראיתי שיש כמות גדולה של שאלות בנושא והרגשתי שבתחום הזה אני אוכל לעזור ולתרום".

הקבוצה, שכוללת את רועי ומצטיינים נוספים ממרבית התיכונים בעיר, העלתה עד כה מעל ל-300 יחידות הסבר ותשובות מפורטות לשאלות תלמידים, וזכתה למעלה מ-28,000 צפיות, אלפי לייקים ומאות תגובות חיוביות מילדים בכל הארץ.

"אני מקווה וחושב שיש תלמידים שבאמת יכולים להשתמש בפתרונות שלי כדי להבין בצורה טובה יותר איך מיישמים את החומר שהם למדו, בתקוה שזה יראה להם איך לגשת לבעיות וגם לפעמים להציע להם טיפים מסוימים שעשויים לעזור להם", מסכם רועי קדמון.

מלבד במתמטיקה, עונים המצטיינים של פתח תקוה לשאלות במקצועות לימוד נוספים שהפופולריים הם כמובן אנגלית, פיזיקה, לשון, ביולוגיה, היסטוריה, תנ"ך ומדעים.

פריסת קבוצות הלימוד הבית-ספריות לפי מקצועות לימוד וקבוצות גיל, הוכחה כיעילה במיוחד לקבוצות הכנה ותגבור בנושאים ובשכבות שבתי הספר מעוניינים לקדם. התוצרים של הלימוד בקבוצות הבית-ספריות (התשובות וההסברים) יהיו זמינים בחינם לטובת כל תלמידי ישראל.

"זוהי עזרה הדדית במיטבה", מוסיפה רויטל שפירא מנהלת האגף לחינוך על יסודי, "שתאפשר לתלמידים הטובים שלנו לחלוק את הידע והכישרון שלהם עם כל תלמידי העיר, ומבחינתנו זוהי התאמה מלאה לצרכים הלימודיים המתקדמים של התלמידים ולהובלה חברתית-חינוכית בעיר פתח תקוה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק פ"ת נטו

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...