תלמידות מפתח תקוה ומכפר קאסם בפרויקט משותף

18/12/2016
חדשות

כ-15 תלמידות כיתה ט' מחטיבת "גולדה" פתח תקוה משתתפות השנה בתוכנית יוקרתית – קורס יזמות המועבר על ידי עמותת תעשידע במסגרת שיתוף הפעולה עם ארגון MEPI, מבית שגרירות ארצות הברית ופורום נשים בתעשייה.

קורס זה מועבר לתלמידות כיתה ט' בשני בתי ספר במקביל – בחטיבת "גולדה" ע"י ג'ודי אליספור ובחטיבת אלחיאת, כפר קאסם, על ידי יסמין איסאא. התלמידות נפגשו בשבוע שעבר בפעם הראשונה בחטיבת "גולדה". הבנות חיכו בקוצר רוח ובהתרגשות להגעת הבנות מכפר קאסם, הן הכינו מתנות לכל אחת מהבנות וקיבלו את פניהם בהתרגשות רבה. את המפגש פתחה מנהלת החטיבה הגב' רבקה לזר שברכה את הבנות. מנהלת ביה"ס ארחה את מנהל חטיבת הביניים זאהר עאמר, ויחד הם סיירו בביה"ס ונכנסו לשיעור ערבית, בו ברך אחד מהתלמידים את המנהל בערבית.  במהלך שנת הלימודים יפגשו שתי הקבוצות  מספר פעמים, בהמשך השנה יבקרו יחד במפעל אמרז בע"מ, המפעל המאמץ, ויעבדו יחד כחברה עסקית לפיתוח מוצר חדש.

התרשמותן של תלמידות החטיבה אלה וקתי לאחר המפגש הראשון המשותף:

"בתאריך ה-7.12 הגיעו לבית ספרנו בנות ערביות מכפר קאסם אשר משתתפות בפרויקט "צועדות קדימה" במקביל אלינו. הבנות היו בגילנו, הן באו עם המדריכה שלהן יסמין. התרגשנו מאוד, כל הבנות בקבוצה חיכו להן בקוצר רוח וציפו לפגוש אותן, כולל אנחנו.

התחלנו את המפגש במשחק היכרות: חילקו לכל אחת שעון ריק, המטרה הייתה למלא את כל השעות בפגישות עם מישהי שאנחנו לא מכירות. כאשר לא נשאר יותר מקום וכל השעות תפוסות המדריכה יסמין החלה להכריז על שעה מסוימת ונתנה נושא שיחה לדוגמא: זמר/ת אהוב/ה.

אנחנו היינו צריכות לשבת בזוגות לפי הפגישה שקבענו באותה שעה ולדבר על נושא שיחה במשך כמה דקות או עד שמוצאים מכנה משותף, נהנינו מאוד וגילינו שיש בנינו ובינן המון דברים משותפים והן לא שונות מאתנו בכלל!

לאחר ההיכרות היינו צריכות להתחלק לזוגות בצורה עצמאית ולמצוא כמה שיותר מילים בעלות דמיון בעברית ובערבית לדוגמא: כלב- كلب. מצאנו המון מילים, פעילות זו הראתה לנו כמה דמיון יש בין השפות מה שומר שההבדל בין ערבים ליהודים הוא דק מאוד ולא מתבטא בשפה!

לקראת סוף המפגש הכרנו את מנהל בית הספר השני והתחלנו להתחבר אל הבנות ולהחליף איתן מספרים ואפילו הצטלמנו המון ונפתחנו אחת לשנייה, הרבה סטראוטיפים התנפצו בעקבות מפגש זה ואנחנו שמחות שזה קרה. המפגש הזה גרם לנו להבין שהדת או המוצא לא מעיד על אופיו של האדם ואין לשפוט בן אדם מראש!

לסיכום, נהנינו מאוד, יצרנו חברויות חדשות ואנו מצפות בקוצר רוח למפגש הבא במפעל אמרז (המפעל המאמץ) ולמפגש שאחריו בבית הספר שלהן "אלחיאת" שבכפר קאסם".

ליאור יאנג וקורל קון

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...