תלונות על תחרות עיסקית בלתי הוגנת בחובבי ציון

10/02/2016

האגף לפיקוח רב תכליתי בעיריית פ"ת ביצע פעילות אכיפה למען תחרות עיסקית הוגנת במרכז העיר, במסגרתה הוחרם ציוד של עסק.

ברחוב חובבי ציון 40 במרכז העיר פ"ת קיים בית עסק הלבשה שיקשוק ע"ש למבז נדז'דה. יעקב למבז, בעלה של נדז'דה, מנהל את בית העסק ומוציא מידי יום כמות גדולה של מתקנים עם סחורה לשטח המדרכה. לבית העסק נרשמו התראות בכתב בדבר אופן הוצאת הסחורה לשטח הציבורי וניתנו עשרות ברירות קנס ע"י המפקח האזורי ושאר מפקחי המחלקה. למרות זאת בעל העסק אינו מתייחס להנחיות הפיקוח והשוטר הקהילתי של מרכז העיר שהזהירו אותו מספר פעמים כי תתבצע פעילות של אכיפה והחרמה של הסחורה.

סוחרים רבים מלינים על בית העסק שמוציא כמויות גדולות של מתקנים דורס ברגל גסה את החוק וגורם לתחרות עסקית בלתי הוגנת לסוחרים שומרי החוק. כלפי העסק נרשמו מעל 10 התראות ודוחות אך למרות כך בחר להמשיך ולהתעלם תוך כדי זלזול בהוראת המפקח האחראי על האזור.

בתאריך 04.02.16 בשעה 10:00 נערך תדריך במשרדי הפיקוח ע"י מנהל מח' פיקוח מרכז וסגנו ובהשתתפות מפקחים נוספים. לאחר מכן נערך סיור מקדים בעסק שבמהלכו נצפו מס' רב של מתקנים שהוצאו ע"י בעלי העסק לשטח הרחוב בניגוד לחוק ולהנחיות.

בסיום התדריך והסיור נאלץ האגף לפיקוח רב תכליתי בניהולו של יוסי יואלמן, ובסיוע המשטרה לבצע החרמה ע"מ להחזיר את הסדר למקום, להמשיך ולתת תושבים מרחב מונגש ולהחזיר את התחרות ההוגנת כלפי בעלי החנויות הסמוכים שמקפידים על החוק.

מטרת האגף לפיקוח רב תכליתי הינה לעודד את המסחר בעיר בכלל ובמרכז בפרט, תוך שמירת הסדר הציבורי.

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...