תכנית פארק הירקון פ"ת אושרה בוועדה המקומית

24/12/2021
בידור ופנאי


פארק הירקון מתוכנן לקום בין גדות נחל הירקון ועד תוואי דרך אם המושבות על פני שטח כולל של כ-6,000 דונם. זאת בהמשך לשטחי הטבע הקיימים לאורך נחל הירקון.

אמש התכנסה הועדה המקומית והחליטה לאשר את התכנית פה אחד. בתוך כך, התכנית הועברה להמשך ההליך בוועדה המחוזית.

באדיבות שלמה אהרונסון וארי כהן אדריכלים

שטח התכנית הוא 5,850 דונם, מתוכם 1,255 דונם לטובת פארק עירוני שיכלול שטח לנופש, 1,066 דונם לגן לאומי, 107 דונם לספורט, 642 דונם לשטח חקלאי מיוחד, וכן 639 דונם לפיתוח למגורים ותעסוקה.

התכנית מציעה מגוון אפשרויות פנאי ובילוי, כגון: נקודות תצפית, מדשאות, גשרים, שבילי אופניים והולכי רגל וכן חיבורים על אזוריים, מסעדות, מגרשי ומוקדי ספורט, אזורים לאירועים זמניים ואזורי פיקניק, פארק שעשועים, חניות לבאי הפארק ועוד. במסגרת התכנית יותוו מסלולי גישה אל הפארק וממנו לעיר. בנוסף, התכנית מציעה פיתוח נרחב לגדות נחל שילה ונחל מזור העוברים בתחומי הפארק וכן פיתוח מערכת ניקוז עירונית אשר תמנע הצפות בימים סוערים. כמו כן, התכנית שמה דגש על שימור מערכות ובתי גידול טבעיים וכן שיחזור ושימור אתרי המורשת הקיימים באזור.

התכנית בפארק הירקון כוללת גם מתחמי בינוי שיוקמו בסמוך לשכונות הצפוניות על פני שטח של כ-639 דונם ויאפשרו תכנון במסגרת הליך "איחוד וחלוקה".

שתף ב-

תגובות

מיקום
לא ברור מיקום מדויק של הפארק.
יוסי קונה - 25/12/2021
שתף ב שתף ב
שיתוף בעלי המקרקעין של פארק ירקון
ברגע שישתפו את בעלי המקרקעין של פארק הירקון בתוכנית יש סיכוי שהתוכנית תעבור במידה ולא ישתפו את בעלי המקרקעין התוכנית לא תעבור לא יכול ליהיות שיעשו פארק על חן בעלי מקרקעין פרטי ויתנו לראשות הטבע והגנים אישור להפעיל ללא רישיון עסק עם מיבנים לא חוקיים
אייל ליפקיס - 05/01/2022
שתף ב שתף ב
לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...