תכנית 'עמיתים' בפ"ת

17/04/2014

'עמיתים' היא תכנית ארצית, המשותפת לחברה למתנ"סים ולמשרד הבריאות, הפועלת בעשרות מתנ"סים ברחבי הארץ, במטרה לעזור לשיקום והחלמה של אנשים המתמודדים עם מגבלה נפשית וזכאי סל שיקום. כל זאת באמצעות ליווי מקצועי בתהליך ההשתלבות בפעילויות פנאי וחברה, הפתוחות לציבור הרחב בקהילה.

בפתח-תקוה משתתפי 'עמיתים' זוכים להשתתף בחוגים ובפעילויות השונות במתנ"סים רבים בעיר, וכן בבתי עסק שמשתפים פעולה כגון 'רגע של פנאי', בריכת מינץ, הספורטן והקתדרה העממית. כל שיתוף פעולה שכזה מאפשר למשתתפים להנות ממגוון רב יותר של פעילויות, ולבתי העסק לקבל יותר לקוחות ולתרום לצמצום הסטיגמה וההדרה בקהילה.

כמו כן, מאז פועלה של התכנית בעיר, ישנם אנשים בקהילה שמגיעים להתנדב ולעזור למתמודדים בתהליך השיקום והשילוב בקהילה. מתנדבים אלו מקבלים הכשרה וסיוע מאנשי מקצוע בתכנית וזוכים לעשייה מספקת ומאתגרת שעוזרת לרבים.

בעמיתים רואים את ההחלמה כתהליך שבו מעורבים האדם המתמודד עם מגבלה נפשית וחברי הקהילה שבתוכה מתרחש השילוב. מאחר שהסטיגמה וההדרה מהווים מכשול מרכזי בתהליך ההשתלבות, יש צורך בקידום חברה פתוחה יותר, שבה אנשים המתמודדים עם מגבלה נפשית לוקחים חלק בזרם החיים המרכזי.

מתוך תפיסה זו, התכנית פועלת במקביל גם במישור הפרטני וגם במישור הקהילתי:

במישור הפרטני מוצעים: ליווי  אישי ע"י איש מקצוע, מלגה כספית חודשית להשתתפות בחוג, קשר עם מתנדב להעמקת תהליך ההשתלבות, אפשרות להתנדב בקהילה ועבודה על מיומנויות חברתיות במסגרת פרטנית או קבוצתית.

במישור הקהילתי מתקיימות פעילויות הסברה מגוונות, לארגונים ולקהלי יעד שונים, וכן קבוצות משולבות, שבהן לוקחים חלק משתתפים מ'עמיתים' ומשתתפים מהקהילה הרחבה, במטרה ליצור מפגש בין-אישי מתמשך וחוויתי ובנוסף גם שינוי עמדות וצמצום סטיגמות.

התכנית בפ"ת פועלת באמצעות שתי רכזות – עדי ותאיר, שממוקמות במתנ"ס יוספטל ובמתנ"ס רמת ורבר. וניתן ליצור עמן קשר ע"י פנייה למתנ"סים אלה (מתנ"ס יוספטל 03-9311573, מתנ"ס רמת ורבר 03-9219888). זכאי סל שיקום שמעוניינים להשתלב בתכנית, וכן בתי עסק שמעוניינים בשיתוף פעולה ואנשים שמעוניינים להתנדב מוזמנים ליצור קשר.

פורטל פ"ת ימשיך ללוות את הפרוייקטים במסגרת התוכנית, ויתן במה לאירועים ולשיתופי הפעולה בעיר פ"ת.

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...