תכנון מטבחים בסגנון כפרי

10/07/2019
עיצוב ויופי


מטבחים המעוצבים בסגנון כפרי, הם בדרך כלל כאלה המעניקים תחושה "של פעם" ויציאה מהמרוץ אל עבר המנוחה והנחלה. הרעיון העומד מאחורי סגנון עיצובי זה, הוא לתת לטבע להיכנס הביתה בכל מובן אפשרי, החל מחומרי הגלם המשולבים במטבח, דרך העיצוב שלהם ועד לבחירת הגוון המדויק. כאשר חדר המטבח מעוצב בסגנון כפרי המבטא את אופיים של בעלי הבית, הוא יצליח להביא עמו אווירה נהדרת ולהפוך לחדר הכי חשוב בבית שאליו כולם רוצים להגיע, בלי קשר לאוכל המתבשל בתוכו.

מהם המאפיינים של מטבחים המתוכננים בסגנון כפרי?

הבחירה בין סגנונות עיצוב פנים ובמיוחד סגנונות של מטבחים, מיועדת על מנת לתכנן מטבח שיתאים להתנהלות של בני הבית ויאפשר להם להרגיש כמה שיותר נוח. כאשר זהו סגנון כפרי, זוהי למעשה קלאסיקה של ממש בעיצוב כאשר המטבח אמור לתת הרגשה שקטנה, חמימה ונינוחה וגם אם האנשים עצמם הם שוקקי חיים ומרבים לבשל, לטגן ולאפות בו.

היתרונות של מטבחים המעוצבים בסגנון הזה, הם בעיקר ביכולת שלהם להתאים לכל פריט שהוא, גם למכשירי החשמל החדשניים ביותר וגם לאביזרים "ישנים" כמו מאזניים או כל פריט בעל מראה ענתיקה. למרות העובדה שלמטבחים כפריים ישנו, ללא ספק, אפיון מאוד ברור, הלקוחות המתכננים את המטבח יכולים לעשות זאת בשפע של צורות וגוונים ובכך לתת את הטאצ' האישי שלהם מבלי להיכנע לטרנד כזה או אחר.

יש שיעדיפו מטבחים בסגנון כפרי בגוון בהיר המשדר ניקיון ויוקרה, לעומתם אחרים יבחרו לעצב חדר מטבח כהה שייראה מאסיבי יותר ויתפוס את מירב תשומת הלב. חשוב להבין כי מה שהופך את הסגנון הזה לייחודי, זה בדרך כלל המרקם של העץ ממנו בנוי המטבח: גילופים מעניינים, צבעים רגועים בדרך כלל – הן הבהירים והן הכהים – ומקומות אחסון מעניינים ורבים. הסגנון הזה יכול לבוא לידי ביטוי גם בידיות של המגירות וארונות המטבח, כשהסגנון הכפרי דוגל בפרזולים מעוצבים ולא ישרים, על מנת להעניק עניין אפילו בפריטים קטנים כאלה.

האם חדר מטבח בסגנון כפרי יכול להתאים עבור משפחות בימינו? בוודאי

זה נכון שקצב החיים היום הוא אינטנסיבי מאוד, לכן משפחות המתכננות חדרי מטבח חדשים מעוניינות בדרך כלל למצוא פתרונות אחסון ותחזוקה אשר יאפשרו גישה מהירה לכל מקום במטבח, תוך שימוש מיטבי בכל מה שיש לו להציע. בחירה בסגנון עיצוב כפרי לא אומר שעליכם יהיה להתפשר על כל אלו, זאת כיוון שגם הטכנולוגיה והקידמה בהחלט יכולה להיכנס אל תוך העיצוב עצמו.

שילובים של מדפים בתוך המטבח עם אפשרויות סגירה שונות, ארונות בעלי טריקה שקטה וגימורים באיכות הכי גבוהה שיש – אלו דברים שבעבר לא היו קיימים והיום ניתן להכניסם גם אל תוך מטבחים המעוצבים בסגנון הכי קלאסי שיש. השילוב של חדשנות ועיצוב מאופיין, מביא למטבח שאתם מתכננים את היופי של הסגנון הכפרי ביחד עם פרקטיות רבה שתסייע לכם לחיי היום-יום.

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...