תכלה שנה וקללותיה

11/09/2014 | נטע שי זילברפרב
חדשות


מי מכם שקורא את הטורים שאני מפרסמת כאן, יודע שאני תמיד בעד בחינה שוטפת של העסק. כמו שכתבתי בטור הקודם - החשבון והנפש. והשנה יותר מתמיד! זאת  מאחר וככל הנראה השוק פונה לכיוון של מיתון, לאחר תקופת לחימה אשר פגעה בעסקים רבים, אשר חלקם הגדול לא יפוצו כלל. וכעת יותר מתמיד אנו צריכים לבחון את עמידותינו ועמידות העסק שלנו.

למי שערך רשימות החשבון והנפש שהצעתי, ודאי ישנה תמונה ברורה יותר בנוגע לכיוון אליו צריך לפנות ומה יש לעשות. ומי שלא מוזמן להתעדכן ולערוך אותה. החשיבות הגדולה היא ביכולת להבין ולהתחיל להתמודד עם דילמות ואתגרים ממקום של הבנה עמוקה.

בהקשר זה אני רוצה לציין שאחד הדברים שחשוב שנבין הוא שהרבה פעמים אנחנו לא מאפשרים לדברים לקרות כמות שהם צרכים. אם מפאת חוסר הבנה, חוסר בסבלנות, עקשות וצדקנות. לא משנה הסיבה אלא הידיעה שלעתים, אחרי שעשינו מה שעשינו, עלינו לאזור קצת סבלנות כדי לתת לדברים להתפתח ולהתקדם בקצב המתאים להם.

לקראת השנה החדשה, הנה סיפור עם מוסר השכל בעניין תהליכים, התמודדות  וזמן - מקרה שהיה כך היה:

ילד קטן מצא גולם והוא לא ידע מה זה. הלך, שאל ובירר וגילה כי זהו גולם  של פרפר. יום אחד, נדמה כי הגולם זז קצת וצורתו משתנה ופתאום הופיע בגולם חריץ קטנטן. הילד הסקרן התבונן בפליאה בגולם ובפרפר שניסה לחלץ עצמו לעולם.

עבר זמן ונראה שהפרפר נחלש והפסיק להתקדם. הגולם היה פתוח קמעה והפסיק לזוז. ליבו של הילד נכמר, והוא ביקש לעזור לפרפר שנתקע, וחתך את הגולם בעזרת כלי חד ואפשר יציאה קלה. תוך שניות יצא הפרפר בקלות, אך גופו נראה קטנטן וכנפיו מכווצות.  

הילד שמח שעזר לפרפר וציפה שזה יפרוש כנפיו ויעוף. אך זה לא קרה. למעשה, גם לא יקרה. הפרפר יבלה את שארית חייו בזחילה, כשגופו מנוון וכנפיו מכווצות. הוא לעולם לא יצליח לעוף. בטוב ליבו ורחמיו, לא הבין הילד שהגולם הדחוס והקשה ומאבק הפרפר לצאת ממנו הוא למעשה תהליך של התחזקות כנפי הפרפר כך שיוכלו לעוף.

לפעמים, תהליכים מאבקים הינם דבר נחוץ ביותר. לו חיינו את חיינו ללא מכשולים, היינו חלשים הרבה יותר. לא היינו חזקים כמו שהיינו יכולים להיות, ולעולם לא היינו יכולים לעוף.

 

שנה טובה ומתוקה!

שנת עשיה וצמיחה והתפתחות אישית, עסקית וכלכלית!

 

נטע שי זילברפרב M.S.P.C

מנהיגות אישית ועסקית

ספוטלייט מנהיגות בע"מ

 

 

בואו להכיר את המנהיג שבכם ולפתח יכולות מנהיגות בארגון.

תכנית פיתוח מנהיגות ארגונית A+ART

www.spotlightleadership.co.il

netta@spotlightleadership.com

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...