תיקו ורבע

02/09/2014
חדשות

הפועל ב"ש אירחה הערב את מכבי פ"ת במסגרת המחזור האחרון של בית ג' בגביע הטוטו בכדורגל, למשחק של להיות או לחדול עבור שתי הקבוצות.

למרות חשיבותו היחסית של המשחק, האווירה היתה רגועה מבחינת שתי הקבוצות, במיוחד בהשוואה למשחקן בשבת (הדרבי של פ"ת, והתבוסה של ב"ש לבית"ר ירושלים). הפסקת חשמל באיזור איצטדיון ווסרמיל לפני המשחק סיכנה את קיומו, ואולם האור חזר במהרה והמשחק החל בזמן שתוכנן מראש.

המקומיים ידעו שרק נצחון יותיר להם סיכוי להעפיל לרבע הגמר. למרות זאת, בשל פציעות ושחקנים בנבחרת, כמו גם רצון לבחון שחקנים נוספים, אלישע לוי פתח עם הרכב חסר מאוד - למעשה כמעט ללא אף שחקן הרכב.

לעומתו, רן בן שמעון לא רצה לוותר על המשחק ועל המפעל, ופתח בהרכב די מלא, כשאיתמר ניצן מקבל הזדמנות להוכיח עצמו בין הקורות במקום צחי גיגי, כשגם הקשר המוכשר גידי קניוק ממתין על הספסל. ה-11 שפתחו: ניצן, פסר, הרצג, דימוב, גולדנברג, קבהא, גרזיצ'יץ', מלמד, אבו זייד, בן יאיר ואזורוב. במחצית השנייה שותפו: קניוק, יעקובוביץ' ופרץ.

לעיני 2,000 צופים מקומיים, המחצית הראשונה התנהלה בשליטה של ב"ש, אם כי חניכיו של אלישע לוי לא הרבו לאיים על השער. בדקה האחרונה של המחצית היה זה דווקא גיא מלמד, שניצב בפני הזדמנות מצויינת להוריד את מכבי פ"ת עם יתרון לחדרי ההלבשה, אך שוער ב"ש הציל את המקומיים.

גם במחצית השנייה היו אלה המקומיים שתקפו יותר, ואף הגיעו למספר הזמנויות טובות, אך איתמר ניצן מנע מהם לכבוש. בדקה ה-78 הורחק בן ביטון מב"ש לאחר הכשלה על עוז פרץ. בזמן שנותר הפתח-תקוואים שמרו על הנקודה שלה היו זקוקים, ואף היו קרובים לנצחון - 0:0 בסיום.

בעקבות נצחונה של מ.ס. אשדוד על בית"ר ירושלים (1:0) במשחק המקביל, העפילה מכבי פ"ת (כמו גם אשדוד) לשלב רבע גמר גביע הטוטו. במסגרת אותו בית מוקדם, הפועל פ"ת תארח בשבת את אשדוד, כשנקודה תספיק למלאבסים להעפיל גם כן לרבע הגמר.

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...