תיכון נעמ"ת פ"ת למען הקהילה

19/02/2015 | נוגה בומר
חדשות

פורטל פ"ת משתף אתכם במספר פעילויות למען הקהילה שהתקיימו בתקופה האחרונה ע"י תלמידי תיכון נעמ"ת בפתח תקווה.

"יום מוקד" - חשיפה למקומות התנדבות בקהילה

בבית הספר התקיים יום מוקד בנושא "התפתחות אישית - מעורבות חברתית ". ביום זה נחשפו תלמידי ביה"ס ובעיקר כיתות י' למקומות השמה שונים שבהם הם יכולים להתנדב. למפגש הגיעו נציגים מאגודת אקי"ם, מעון יום נעמת בשכונת יוספטל, נציגי הנוער העובד והלומד, מיזם להכנת ואספקת סנדויצ'ים לבתי ספר ומרכז "גלים". התלמידים שמעו מידע על מקומות אלו וצפו במצגות שונות (כולל מצגת שמראה את חבריהם שהתנדבו בשנה שעברה במקומות שונים). במהלך השנה משובצים התלמידים במסגרות שונות עפ"י בחירתם, תורמים ונתרמים.

מסורת של התנדבות - להקה ומועצה בבית אבות בחג החנוכה

חברי מועצת התלמידים ולהקת ביה"ס ממשיכים לקיים מסורת בת 14 שנים וביקרו בבית האבות "גבעת השלושה" אשר בעיר פ"ת, סמוך לביה"ס.

‫כמיטב המסורת התלמידים הדליקו נר ראשון של חנוכה, שרו שירי חג, שימחו את הקשישים וחילקו להם סופגניות שאותם קנו מכספם, לאחר שאספו 2 ש"ח מכל תלמיד בביה"ס.

‫‏שיאו של האירוע היה כאשר הלהקה שהפליאה בביצועיה שרה את השיר: "אל תשליכני לעת זקנה" ואחת הקשישות הצטרפה לשירה וגרמה להתרגשות גדולה.

לתת את הנשמה ואת הלב

תלמידי כיתה י'3 יצאו להתנדבות קבוצתית בעזרת הכסף שנאסף ע"י הכיתה במזנון שהוקם ביום ההורים בבית הספר.

ההתנדבות התחלקה לשניים, כאשר חלק מתלמידי הכיתה יצאו לחלק סופגניות לילדים במעון נעמת בשכונת יוספטל ולקשישים בשכונה, בליווי רעות פרץ ודליה שמר.

רוב תלמידי הכיתה,עם תגבור של חבר בלהקה ובוגר ביה"ס (חבר להקה לשעבר), ועם ליווי של רעות פרץ ואיירין יעקב, יצאו לחלק שקיות הפתעה לתלמידים במחלקה האונקולוגית בשניידר, ולהנעים את זמנם של הילדים החולים גם במוזיקה.

 התלמידים התקבלו בשמחה ובאהבה בכול המקומות ויצאו נשכרים מפרויקט ההתנדבות שהפיקו.

"גזענות זה לא אנחנו"

מועצת התלמידים יחד עם רכזת המועצה, נציגי "הנוער העובד והלומד" וחיילי "פרק המשימה" בביה"ס יצרו שיעור שנושאו "גזענות זה לא אנחנו" וסקר שמטרתו לגלות האם אנו חיים בחברה גזענית הן בביה"ס והן בכלל.

לאחר שעברו הדרכה אינטנסיבית וצמודה ובליווי המדריכים העבירו הנציגים בצורה מופלאה את השיעורים בפני חברי כיתתם ששיתפו פעולה, הקשיבו וניהלו דיונים מעניינים בכיתה. תוצאות הסקר ימופו ונציגי המועצה אף יכינו מצגת בנושא אותה יציגו בפני תלמידי ביה"ס כחלק מהנושא השנתי "רב-תרבותיות בחברה הישראלית".

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...