תיכון יצחק שמיר אירח קבוצה מגרמניה

03/12/2017
חדשות


בימים אלו מסכמים בתיכון יצחק שמיר שבוע אירוח של משלחת תלמידי תיכוןRegine Hidebrandt  - מהעירBirkenwerder  בגרמניה.

זוהי הפעם השנייה בה מתקיים פרויקט חילופי המשלחות בין בתי הספר, כאשר באפריל הקרוב יתארחו תלמידי יצחק שמיר בגרמניה.

פרויקט זה הינו פרי יוזמה משותפת של ירדנה טאוב מנהלת מרכז "הפנינה" בעיר, חברתה יהודית פריס מגרמניה ואמירה רוזין מנהלת תיכון יצחק שמיר. פרויקט חילופי המשלחות השנה התבצע בהובלת יהודית פריס ומוראל מאיה מתיכון יצחק שמיר. במסגרת שבוע זה התארחו התלמידים הגרמנים בבתי התלמידים הישראלים במשך שבוע שלם כמו גם המורים המלווים.

תכנית האירוח כללה סיורים בתל אביב בהובלת קובי ביירליין, במרכז להצלת צבי ים במכמורת ובקיסריה וכן טיול בן יומיים בעקבות דתות לאזור הכנרת, עכו וחיפה, בהובלת ארז כהן. התלמידים קיימו סיור היסטורי בפתח תקוה והתארחו בבית הדפוס ההיסטורי שם האזינו לסיפורו של ניצול השואה אריה קופרשמידט, בסיוע מרב מרגולין מפרויקט "תיכונים תאומים" ומיכל אשר מהמרכז להנצחת השואה.

התלמידים התארחו במרכז "הפנינה" גן לחינוך מיוחד ושם קיימו פעילות משותפת שכללה הכנת מזון הודי עם השפית שירה עזרא, שירה וריקודים, ציור משותף על חולצות עם הילדים וחשיפה לטיפול בעזרת כלבים. בערבים בילו התלמידים בפעילויות משותפות שיזמו באופן עצמאי וכן התארחו במרכז הנוער "נווה גן" בעיר בניהולה של שיר ליצקי.

יום שלם הוקדש לפעילות משותפת בתיכון יצחק שמיר שם השתתפו תלמידי המשלחות בשיעור משותף אותו ניהל טל קדוש בוגר המשלחת הקודמת וצפו בהופעת מחול של תלמידות המגמה בהובלת המורה תהילה מזרחי וקטעי נגינה. כמו כן קיימו פעילות הכנת קינוח מתוק יחד עם תלמידי מגמת ספרדית והמורה וירי אלטרמן. הפרידה הייתה מרגשת מאוד והותירה טעם של עוד.

פרויקט מעין זה מהווה כלי להיכרות בין-תרבותית וייצוג של מדינת ישראל על רבדיה השונים. התלמידים עוברים תהליך משמעותי של התפתחות אישית ביצירת קשרים בינאישיים, התמודדות בפתרון בעיות, שיפור האנגלית וייצוג המדינה בפני אורחים מהחוץ.

התמונות באדיבות בית הספר

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק פ"ת נטו

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...