תחרות "הפסטיקט" חזרה ובגדול!

27/12/2016
חדשות מקומיות


"הפסטיקט" זכורה לאוכלוסייה הבוגרת של העיר כתחרות עירונית חשובה שהיוותה חלק משמעותי מאופייה התרבותי של העיר פתח תקוה. רבים ממשתתפיה לאורך השנים זכו להיחשף לעולם הבמה, וחלקם אף התברגו בתעשיית המוזיקה והתיאטרון. ומי היו הזוכים השנה?

אגף חברה, נוער וצעירים של פתח תקוה יחד עם פרלמנט הילדים החליטו להחזיר עטרה ליושנה ולעשות זאת בגדול עם החזרת תחרות "הפסטיקט". לאחר שבשנה שעברה הפיקו באגף את "הפסתיכון", תחרות הזמר המיועדת לגילאי החטיבה והתיכון, החליטו השנה להתמקד בילדים הצעירים של בתי הספר היסודיים בעיר ולהחזיר את תחרות הזמר המוכרת.

לאחר אודישנים ומיונים רבים הורכבו שתיים עשרה קבוצות המייצגות שישה עשר בתי ספר יסודיים בעיר: אלימלך כנר, פיק"א, גורדון, אורי אורבך, נעמי שמר, בר לב, עמיטל, שובו, ביאליק, הס, עין גנים, שיפר, יד לבנים, אהוד מנור, קרול ונתן יונתן.

סה”כ שלושים ושמונה מתמודדים ומתמודדות ,מוכשרים ומוכשרות שהגיעו בבוקר יום ראשון, 25.12, להופיע בהיכל תרבות אל מול אולם מלא עד אפס מקום. חברים, משפחות ובכירים מהרשות הגיעו לחזות בילדים המקסימים וההתרגשות הייתה בשיאה!

הציפייה הארוכה השתלמה, והקהל לא התאכזב לאחר שניים עשר ביצועים בלתי נשכחים. בקהל נכחו גם חבר השופטים שהורכב מנציגים של פרלמנט הילדים אשר הוביל את האירוע, דולב פרנקל - מנהל מרכז הנוער בית דני, עובד אגף הנוער ומוזיקאי מהעיר, ולירון לב - בוגר כוכב נולד, תושב העיר, מוזיקאי ואיש תיאטרון, אשר לפני כעשרים שנה השתתף בפסטיקט פתח תקוה בעצמו.

בעשייה סביב התחרות רצו באגף הנוער להחזיר ולהחיות את תחושות ההתרגשות סביב התחרות מימיה הטובים, ולהתאים אותה לנוער של היום. כשנראה הניצוץ על פניהם של הילדים הנרגשים והיכל התרבות התמלא במחיאות כפיים סוערות נדמה כי אגף הנוער הצליח במשימה ובגדול!

בתום הביצועים הנפלאים והפסקה קצרה, עלה כוכב “בית ספר למוזיקה” עוזיה צדוק להופעה מקפיצה וסוחפת. אחריו עלו ראש העיר איציק ברוורמן, סגנית ראש העיר וראש אגף הנוער והצעירים, אורנה דוידאי, ומנהל אגף הנוער גיא אליהו לשאת ברכות.

סגנית ראש העיר אורנה דוידאי ציינה: "החלטנו באגף הנוער לתת לפרלמנט הילדים להוביל את התהליך ממקום של העצמת המנהיגות הצעירה. הפסטיקט נועד להביא לידי ביטוי את הכישרונות שיש לנו בעיר, מתוך תפיסה של הגשמה עצמית וטיפוח הנוער בעיר. כל המתמודדים עבור תהליך ארוך ומקצועי במסגרת האגף, שהשיא שלו הוא בהופעה מול היכל תרבות מלא. כיף לשמוע את התחושות אצל הילדים שהופיעו ומהקהל הבוגר שבצעירותו חווה אירועים אלה והיום רואה שהעשייה חוזרת בגדול".

ואז הגיע הרגע לו כולם חיכו - מי יהיו הזוכים הגדולים של "פסטיקט 2016"? עבודה לא קלה הייתה לשופטי התחרות, אך בסופו של דבר בחרו כך:

במקום השלישי, עם הביצוע לשיר "אהבה קטנה" של שירי מימון, זכו נציגי בית הספר אלימלך כנר, אור רם, מילי דור וליהי שבת. 

במקום השני, עם הביצוע המקפיץ לשיר "יהיה בסדר" של קפה שחור חזק ונצ’י נצ’, נציגי בית הספר ביאליק, הראפרים מתנאל רדובסקי, הראל עינב ואלון עינב.

ובמקום הראשון, עם ביצוע מדהים לשיר “שווים” של עילי בוטנר, עשרת הנציגים של בית הספר עין גנים: ליאן סולטנה, מאיה מיליניק, גל דרורי, ליהי משה, אריאל פלורנטין, אריאל אבטבול, גאיה בן-יוסף, ניקול סמרין, ירין חן ומאיה כהן.

צילומים: לשכת דובר העירייה

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק פ"ת נטו

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...