תחל שנה וברכותיה?

21/09/2014
חדשות

בקבוצת הכדורגל של הפועל פ"ת קיוו שטקס הרמת הכוסית לכבוד השנה החדשה יהיה בנסיבות אחרות, לפחות מבחינת המיקום בטבלה, אבל במועדון המלאבסי לא ממהרים להתייאש.

למרות הסיטואציה הלא נעימה, הקבוצה היחידה בליגה ללא נקודות לאחר שני מחזורים ערכה היום את הטקס השנתי בסימן של אחדות ואופטימיות. לאחר הרבה שנים הוזמנו לטקס גם נציגים רבים של שחקני עבר לאורך כל הדורות. המסר שביקשו קברניטי הקבוצה להעביר הוא של שילוב ידיים ואמונה.

מבקשים סבלנות

באירוע נכחו הנהלת המועדון, שחקני הקבוצה הבוגרת, שחקני מחלקת הנוער, שחקני עבר ואוהדים. כמה משחקני העבר התראיינו לפורטל פ"ת והתייחסו למצב הקיים ולמועדון באופן כללי. שלום שלו ("ביל") – מגן שמאלי לשעבר בקבוצה: "הקבוצה עדיין לא מחוברת. בימינו בלי תקציב גבוה קשה מאוד לשרוד. המצב הכלכלי לא מאפשר להיות בצמרת, ולכן על המועדון לגדל אנשים מלמטה שינהלו אותו נכון מבחינה מקצועית, מה שעדיין לא קיים היום". מנור חסן הזכור לטובה, שעובד היום במחלקת הנוער של המועדון התייחס גם הוא למצב הקיים: "הכי חשוב שהסמל לא יילך לאיבוד. כח של מועדון קיים רק כשיש שייכות, ורק כשיש מה לספר. לצערי היום אין סיפורים טובים. אני מתפלל שהבית שקוראים לו הפועל פ"ת יחזור להיות ראוי, כמו בתקופה שהיינו ילדים וכולם דיברו רק דברים טובים על המועדון. אני מאחל לכולם שנה טובה ושנשחזר את העבר". גם ניסים קלדרון, ההיסטוריון שמסמל את דור הוותיקים התבקש להתייחס: "הערב הזה לכבוד ראש השנה הוא אולי הצעד הראשון לימים ראויים יותר. הדמויות שנמצאות כאן היום ממחישות את העוצמה של הפועל פ"ת. יש כאן אנשים מעל גיל 80, והם עדיין מסמלים את הפועל פ"ת האמיתית. נקווה שהם יתלכדו עם הדור החדש ונצא לדרך חדשה".

הלוואי ויתנו השראה לצעירים. דור הוותיקים של הפועל

רפי כהן, מאמן השוערים של הקבוצה ונציג נוסף של דור "שוד הדאבל" משנות התשעים, התייחס גם הוא למצב הקבוצה, השוערים והמועדון בכלל: "מהמצב הנוכחי ניתן רק להשתפר, והכיוון הוא באמת חיובי. אני בטוח שהשוער שלנו קאלה יעשה את העבודה שלו בהמשך העונה בצורה טובה. יש לנו דור צעיר ומוכשר של שוערים במחלקת הנוער, שלושה מהם מסומנים להיות שוערי העתיד של הפועל פ"ת". ואם אמרנו שוד הדאבל, איך אפשר בלי יוסי שושני, שסיפר לנו שעד היום הוא לא ישן בלילות וסובל מסיוטים בעקבות פסילת אותם שני שערים חוקיים שמנעו מעשרות אלפי אוהדי הקבוצה לחגוג אליפות.

בחלק הנאומים של הערב ביקש הבעלים, דורון בן דקון, להתייחס לדיסאינפורמציה ולשמועות הרבות שמתרוצצות: "המועדון עבר שנים קשות. חשוב שנישאר מאוחדים ושתהיה סבלנות. אין לאף אחד היום בהנהלה אינטרס אישי או כלכלי. אנחנו עובדים מהנשמה, אפילו לא מחפשים כבוד וחשוב שכולם יעזרו לנו. בן דקון התייחס גם לפרשת ליאור אסולין: "זה כמו הסיפור על הילד שההורים קראו לשיחה להעיר לו על משהו, ולמחרת הוא ארז מזוודה ועזב את הבית. אסולין לא משוחרר ונעשה הכל להשאיר אותו. הוא כבר לא צעיר ורוצה להבטיח את עתידו. מחר נודיע סופית מה קורה איתו".

מתפללים לטוב. קלדרון וחסן

היו"ר יוסי נשרי אמר: "המועדון בסימן של קירוב לבבות. אני שמח שהגיעו הרבה ותיקים בנוסף לבוגרים ולנוער. אסור לשכוח שלא מזמן היינו קרובים לליגה א'. התחלנו לעבוד קשה. למרות התוצאות עד כה אני בטוח שביחד נגיע רחוק".

המאמן עידן בראון ביקש להעביר מסר לאוהדים: "אני מאמין בסגל. בסה"כ הפסדנו שני משחקי ליגה. אני מבטיח לכל מי שמזלזל שנהיה קבוצה טובה. לא איבדנו את הביטחון והמוטיבציה. הקהל הוא השובר שיוויון שלנו מול כל הקבוצות. כשהשחקנים רואים אותו במשחקי חוץ זה משפיע עליהם לטובה".

גם נציג הפוליטיקאים, סגן ראש העיר איתי שונשיין, הגיע לברך בשם העירייה וראש העיר, כשבאמתחתו מספר הבטחות: "נעזור לקבוצה. כבר במהלך השנה הקרובה יגדלו ההקצבות. בנוסף ייבנה גגון במגרש האימונים שליד איצטדיון ראש הזהב, בו משחקת קבוצת הנוער". בשם דור הוותיקים, בירך שחקן העבר (והצייר!) גיורא קפלן: "אני מודה להנהלה שהזמינו אותנו לטקס. בלי עבר אין הווה ועתיד. עם רוח לחימה יגיעו גם ההישגים".

סיוטים בלילה. יוסי שושני

שנה טובה לאוהדי הפועל פ"ת ולקבוצה!

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...