תושבי פ"ת - בואו לשחק בייסבול

04/01/2015
חדשות

 

הידעתם כי בכפר הבפטיסטים הסמוך לפ"ת נמצא מגרש הבייסבול התיקני לבוגרים היחיד בארץ?

ביום רביעי האחרון יצאה מערכת פורטל פ"ת לביקור במתחם הבייסבול אשר בכפר הבפטיסטים. מסתבר שענף הספורט הזה, הפופולארי כל כך בארה"ב, סוחף לא מעט חובבים גם בארץ, כולל מאות רבות של ספורטאים פעילים בכל הגילאים בכל רחבי המדינה, שמתאמנים באופן קבוע ואף משחקים בליגות סדירות.

המגרש התיקני היחיד בארץ

בנוסף, מסתבר שגם ברמת ההישגים המקצועיים, לפחות ביבשת אירופה, אין לנו במה להתבייש. המגרש בכפר הבפטיסטים, מהווה למעשה את הבית עבור נבחרות ישראל השונות, וכן משמש כמגרש המרכזי שבו מתאמנים השחקנים המצטיינים.

ירון הראל, גזבר האיגוד הישראלי לבייסבול ומנהל איזור המרכז, מספר לנו: "מדובר במגרש התיקני היחיד בארץ למבוגרים ושכולל תאורה המאפשרת פעילות גם בשעות הערב. שיחקו כאן גם במכבייה. יש בארץ קבוצות בכל הגילאים מב"ש ועד כרמיאל". אנחנו שואלים אם יש שחקנים מפ"ת, והתשובה מפתיעה: "למרות שאנחנו נמצאים בפ"ת, אין לנו אף ילד מהעיר. נשמח מאוד לקבל שחקנים חדשים מפ"ת, ונשמח לפתוח חוג במיוחד בשבילם".

מתאמנים ברצינות

בינתיים, אנחנו פוגשים את אחד המתאמנים – אוריה כהן, בן 10.5, תושב גבעת שמואל, שמשתף אותנו: "אני משחק בייסבול שנתיים בקבוצת ת"א קומרדס. לפני זה שיחקתי טניס, וחיפשתי ענף ספורט נוסף שבו אוכל לבטא את המהירות ויכולת החבטה שלי. אני משחק בתפקיד סנטר פילד, תפקיד שאחראי על צד החוץ במגרש (במגרש בייסבול קיימים שני איזורים), שם נמצאים השחקנים שיכולים לרוץ מהר".

פטור בלא כלום אי אפשר, אז בכל זאת מצאנו קשר לפ"ת. מסתבר שאוריה הוא נצר למשפחת פרומקין הידועה בפ"ת. אביו של אוריה, שלום, מספר: "הרב אריה לייב פרומקין, שיש גם רחוב על שמו בפ"ת, היה אחד ממיסדי המושבה פתח-תקוה. אנחנו צאצאים שלו".

אוריה כהן - שורשים בפ"ת

אחד היתרונות במשחק הבייסבול הוא שמדובר בספורט הבנוי על משחק קבוצתי ולא אינדבדואלי. אנחנו חוזרים לירון הראל, שמספר לנו על ההישגים והתוכניות לעתיד: "למרות הקשיים התקציביים, הנבחרות שלנו מרבות לצאת לטורנירים בינלאומיים. נבחרת גילאי 14-16 כבר שנתיים ברציפות סיימה במקום השני באירופה. נבחרת הבוגרים זכתה בשנה האחרונה באליפות אירופה דרג ג', והשנה המטרה היא גם לזכות באליפות דרג ב', כדי להעפיל לדרג א'. מדרג א' יש לנו סיכוי להעפיל לאולימפיאדה ביפן 2020. הבייסבול הוא עדיין לא ענף אולימפי, אך בשל העובדה שהאולימפיאדה תתקיים ביפן יש סיכוי טוב שהוא יהיה בין ענפי הספורט באולימפיאדה הזו".

ליגת הבייסבול הישראלית מתקיימת בכל שנה בחודשים מרץ-אוקטובר, ממש במקביל לאחותה בארה"ב. לא מדובר בליגה מקצוענית עדיין, וכל השחקנים הם חובבים. לפני פתיחת הליגה השנה צפוי להתקיים אירוע פתיחה חגיגי, All Stars, כמו בכל שנה. בחג החנוכה האחרון התקיים אירוע דומה לצעירים.

פתח-תקוואים, אתם מוזמנים להגיע למגרש לנסות לשחק, לצפות או להיות חלק מהחגיגה כצופים, ובמקרה הגרוע להינות מהמבורגר וצ'יפס טעימים.

לפרטים נוספים ניתן ליצור קשר עם האיגוד הישראלי לבייסבול.

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...