תושבי פתח תקווה, כך תשתלבו בסיליקון ואדי

28/07/2020
חדשות


אנשים רבים רוצים להיכנס לעולם ההייטק ואפשר להבין אותם. עבודה בתעשיית ההייטק מביאה איתה הרבה יתרונות, כמו שעות עבודה נוחות וגמישות, תנאים סוציאליים מהטובים בשוק, וכמובן משכורות גבוהות ומפנקות.

אז איך נכנסים לתעשיית ההייטק ומשתלבים בסיליקון ואדי? כמובן שאחת הדרכים היא תואר ראשון בתחום הקשור לתעשיית ההייטק, כמו מדעי המחשב או הנדסת תוכנה - אך תואר ראשון זו לא הדרך היחידה וגם לא בהכרח הדרך הנכונה לכולם, ישנם מס' דרכים ומס' שעליכם לעבור כדי להתקבל בהצלחה למשרת הייטק נחשקת.

פנים רבות להייטק, בחרו את התחום שלכם

החלטתם שאתם מעוניינים בקריירה בהייטק? מעולה! אבל אל תשכחו שהייטק זה תחום רחב עם מגוון אפשרויות לימודים ותעסוקה, קחו את הזמן ללמוד את המקצועות השונים בתחום ולהחליט מה תואם את האופי שלכם ומה קורץ לכם יותר.

* תחום הבדיקות - אחד התחומים המבוקשים ביותר בהייטק בישראל, בודק תוכנה אחראי על איכות המוצר, תפקידכם כבודקים יהיה לוודא שהמוצר (תוכנה, אפליקציה, אתר וכו') עובד כראוי ללא באגים או ליקויים אחרים.

* תחום הפיתוח - כמובן שאי אפשר לדבר על הייטק בלי לדבר על מקצועות הפיתוח, בהם תוכלו ללמוד תכנות באמצעות שפות תכנות שונות. אך גם כאן ישנם מס' אופציות - תוכלו ללמוד פיתוח של אפליקציות או פיתוח WEB שבעצמו מחולק לכמה תחומים: פרונט אנד המתייחס לפיתוח צד הלקוח, בקאנד שמתייחס לפיתוח צד השרת (מאחורי הקלעים של האתר/אפליקציה) או פול סטאק המתייחס לשילוב של השניים.

* אבטחת מידע וניהול רשתות - תחום נוסף בעולם ההייטק הוא תחום אבטחת המידע וניהול הרשתות,  תלמדו ניהול רשתות, סייבר והגנה בפני התקפות סייבר, תשתיות ושירותי אבטחת מידע.

דיפלומה זה נחמד אבל ניסיון הוא המלך

בוגרים רבים של תארים וקורסים למיניהם בתחום ההייטק מוצאים את עצמם בבעיה כאשר מנסים להתקבל למשרות - הבעיה היא כמובן היעדר ניסיון מקצועי. מעסיקים מחפשים עובדים בעלי ניסיון מסוים בתחום, המעסיקים חוששים ליפול עם בודק תוכנה או מתכנת טרי ולכן מעדיפים להעסיק אנשי מקצוע בעלי רקע תעסוקתי ולא רק תיאורטי בתחום.

כיצד מגשרים על הפער הזה?

הדבר הראשון שתוכלו לעשות כדי להימנע מהבעיה הנ"ל היא לבחור מוסד לימודים אשר שם דגש על יותר ממידע תיאורטי ומספק לכם את הכלים לרכישת ניסיון אמיתי אשר יעזרו לכם להשיג את המטרה אשר עבורה נרשמתם - לעבוד בהייטק.

מכללת SVCollege לדוגמא שהוקמה לפני 7 שנים וכיום בעלת 5 סניפים ברחבי הארץ מפעילה פרויקט מיוחד של התלמדות מעשית (סטאז') בחברות הייטק אמיתיות המלווה בתהליך ההשמה.

לימודי ההייטק במכללה משתלבות ביחד עם הסטאז' כך שסטודנטים של המכללה משתלבים כבר לקראת סיום הקורס בעבודה בחברות הייטק.

בנוסף, מכללת SVCollege מעבירה סדנאות והדרכות ייחודיות המסייעות לסטודנטים להשתלב בשוק ההייטק.

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...