תושבים מתריעים על סכנה שעלולה להיווצר בלוחמי הגטו

20/03/2017
חדשות


דיירי רחוב לוחמי הגטו בכפר גנים מתנגדים בנחרצות לבקשה להקלות בניה בפרויקט ברחוב בשל עץ אקליפטוס אדיר ממדים המיועד לשימור שלטענתם עלול לקרוס.

לאחרונה נדון בוועדת ערר המחוזית לתכנון ובניה מחוז מרכז ערעור בנושא מתן הקלות בנייה ליזם המעוניין בהיתר לבניית כ-9 יחידות דיור ברחוב לוחמי הגטו 2 פ"ת, ושינוי יעוד מאזור מגורים ב' לאזור מגורים ג'.

המערערים הינם תושבי הבניין שממול מרחוב לוחמי הגטו 1 הטוענים כי לא מזמן ערכה עיריית פתח תקווה טקס שימור לעץ "אקליפטוס הגבול", עץ בן 120 שנה שהיווה בשנת 1923 את הגבול בין השכונות, והינו עץ היסטורי לשימור וכי המדידות מטעם העירייה שגויות.

תמונה מתוך הערעור בה נראה כי ישנו הבדל עצום בין 2 עצים שנמדדו כ"צמרת בקוטר 10 מטרים"

בעת הבניה יחתך רדיוס מסביב לשורשי העץ. הרדיוס נקבע לפי מדידת קוטרו וצמרתו של העץ – ולטענת התושבים במידה והמדידות אכן שגויות יתכן והעץ עלול לקרוס בעתיד בשל חוסר יציבות.

יש לציין כי מדובר בעץ בגובה של כ-7 קומות ולכן במידה וטענותיהם מוצדקות יתכן מדובר בסכנת חיים של ממש. העירייה השיבה כי המדידות תקינות ובאחריות המודד, אך כאמור התושבים טוענים כי מדובר בטעות גלויה לעין.

משיחה שערכנו עם אחד מהדיירים מרחוב לוחמי הגטו הוא ציין לטובה את חני ממחלקת שירות לתושב בעיריית פ"ת ואת ההבנה, הנגישות וההקשבה, אולם לדבריו יש לבצע את המדידות בפועל מחדש ולא להסתמך בצורה טכנית על מדידה אחת שנעשתה, כשברור לעין כי היא שגויה

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק פ"ת נטו

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...