תוכנית "עיר ללא אלימות" יצאה לדרך בפ"ת

20/10/2014
חדשות

ראש העיר פ"ת, איציק ברוורמן, הודיע על יציאתה לדרך של תוכנית ״עיר ללא אלימות״ בפ"ת - התוכנית הלאומית למאבק באלימות, בעבריינות ובפשיעה.

לאחר הערכות בת חצי שנה בה נלמדו צרכי העיר הושקה היום התוכנית הפועלת כבר ב-143 רשויות. התכנית עיר ללא אלימות הינה תכנית מערכתית ורב תחומית המכוונת להתמודד על כלל סוגי ומצבי האלימות, הפשיעה וההתנהגות האנטי חברתית המתרחשים ברשות. התכנית מתמקדת בכל ההיבטים והמשתנים העירוניים שהשפעה עליהם מייצרת הפחתה והתמודדות יעילה יותר עם האלימות בעיר.

התכנית מובלת בעיר ע"י ראש העיר איציק ברוורמן, בניהולו של שלומי ערה מנהל התוכנית בעיר ובשיתוף פעולה של כלל הגורמים והארגונים הפועלים בעיר בתחומי האכיפה, הרווחה, החינוך, הפנאי, הקליטה ועוד. במסגרת התוכנית ארבע ועדות מרכזיות: ועדת רווחה, ועדת פנאי, ועדת חינוך וועדת היגוי.

ברוורמן: "בשנה האחרונה היינו עדים למקרי אלימות קשים ואנו כרשות נחושים לרדת לשורש הבעיה כדי למגר תופעות אלימות מכל סוג שהוא. התחלנו לטפל בתופעת הצ'יינג'ים הלא חוקיים ומתוך כך החלו להגיע גם איומים על חיי ובני משפחתי ועל חברי מועצה אחרים. במהלך החודשים האחרונים נפגשתי מס' פעמים עם השר יצחק אהרונוביץ' כדי להגדיל את מצבת השוטרים בעיר ולהגביר את הסיורים. בימים אלו אנו מציבים מצלמות נוספות ברחבי העיר ובאיזורי מגורים ופועלים באפס סובלנות כנגד התנהלות לא חוקית המתבצעת באיזורינו על ידי גורמי פשיעה".

ברוורמן הוסיף: "נמשיך לעשות ככל שידינו משגת ומעבר לכך, כדי להשיב את תחושת הביטחון לתושבי העיר. אני משוכנע כי פרויקט "עיר ללא אלימות" רק יסייע לנו בהשלמת משימה חשובה זו".

סנ"צ טל פיקרביץ' אמר כי התכנית מורכבת ורב מערכתית, ולכן יש צורך בשיתוף פעולה של כלל הגורמים. הוא הודה לראש העיר על שיתוף הפעולה המלא ואמר כי אין זה ברור ומובן מאליו.

דני שחר מנהל התכנית עיר ללא לאלימות מטעם המשרד לביטחון פנים, אמר כי זו תכנית הוליסטית שמביאה לתוצאות בשטח, והוא מאמין, מניסיונו, כי תוך חצי שנה נחוש בעיר שינוי, שניתן יהיה למדידה.

עוד השתתפו בכנס נעמה הרלינג מנהלת המחוז, ראשי מינהלים בעירייה, מנהלי אגפים, מנהלי מתנ"סים, מנהלי בתי ספר, גורמי משטרה, שיטור עירוני ופיקוח. באירוע הופיעה להקת "קולות של עוצמה" (מפרויקט עוצמה), ולהקת הבנות מבית מרקו.

יש לציין שתמיד טוב להפחית את כמות האלימות בפרט והפשיעה בכלל, ומוטב שלא יהיו אירועים כאלה בכלל. יחד עם זאת, אין ספק שפ"ת סובלת גם מבעיה תדמיתית, כשהיא מוצגת באור הרבה פחות חיובי מהמציאות בשטח. נקווה שיהיה שיפור גם בתחום הזה.

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...