תוכנית נאמני בריאות בבי"ס שמעוני

05/07/2015

בבית ספר שמעוני בפתח תקווה נאמני הבריאות העבירו לאורך כל השנה פעילויות ולימדו את התלמידים בכיתות על בריאות – החל מפירמידת המזון, הצלחת היומית שלי וכלה בנושא ההיגיינה האישית ופעילות גופנית. 

אמנם הסתיימה שנת הלימודים, אבל רק לאחרונה קיבל ביה"ס שמעוני בניהולה של איילה אלפרוביץ' - הכרה ממשרד החינוך כבית ספר מקדם בריאות.

בנוסף למדו הנאמנים השנה על צרכנות נבונה מכל היבטיה - הבריאותיים והסביבתיים, כיצד להתייחס למסרים שונים על גבי אריזות המזון וערכו השוואה בין מוצרי מזון שונים על פי הסימון התזונתי, וזאת על מנת לעשות שימוש מושכל במידע ברכישת מוצרים בחיי היום יום.

הפעם, בנוסף לפעילות שהעבירו בבית הספר לתלמידים, החליטו הנאמנים שהם יעבירו את הנושא החשוב גם לקהילה ויצאו לפעילות במרכז יום לקשיש הקרוב לבית הספר.

ביום הפעילות חיכו לנאמני הבריאות כ-70 קשישים במרכז יום. התלמידים הנרגשים סיפרו על תפקידם בבית הספר ועל הפעילויות שהם עושים לאורך השנה, ובהמשך עברו בין הקשישים עם אריזות מזון והדריכו אותם כיצד לקרוא את תוויות המזון והרכיבים בכל מוצר וכיצד לבחור במוצרי מזון בריאים יותר לגוף, שיעזרו להם לשמור על בריאותם.

הפעילות קרבה מאוד בין הקשישים לתלמידים, ניכר היה כי הקשישים מתרגשים ומאושרים שהתלמידים הגיעו אליהם והודו להם מאוד על הפעילות החשובה, שגם לימדה אותם וגם שימחה את ליבם.

תכנית נאמני בריאות פועלת בבית ספר שמעוני מזה כשנתיים, בליווי האגודה לבריאות הציבור ועם המורה המלווה לתכנית, המרכזת את תחום הבריאות, גלית בראז.

כאמור, בית הספר קיבל לאחרונה הכרה ממשרד החינוך כבית ספר מקדם בריאות, עם שני כוכבים - כל הכבוד! 

שתף ב-

תגובות

יפה מאוד
כל הכבוד!
- 11/07/2015
שתף ב שתף ב
לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...