תוכנית "הקריה האקדמית" בפתח תקווה אושרה בוועדה המחוזית

08/07/2020
חדשות


הפרויקט שיקום על דרך רבין - מדרום לאזור התעסוקה רמת סיב, יתפרס על פני 154 דונם ובמסגרתו ייבנו קריה אקדמית, בנייני מגורים, מוסדות ציבור ומתחמי מסחר.

ראש עיריית פתח תקוה, רמי גרינברג, הורה לקדם בימים אלה את פרויקט 1601 א' – תכנית "הקריה האקדמית" אשר אושרה בוועדה המחוזית במרץ האחרון. הפרויקט יוקם על דרך רבין, מדרום לאזור התעסוקה רמת סיב, ממערב למרכז הרפואי רבין (קמפוס בילינסון), ובסמוך לשכונות החדשות כפר גנים ג', נווה עוז וגובלת עם העיר גבעת שמואל. רמת סיב מצטיינת בבנייני הייטק ותעסוקה מודרניים, לצד המרכז הרפואי בילינסון שהינו מהגדולים והמתקדמים בארץ. מה שיוצר מקום ייחודי שמסוגל לשלב אוכלוסייה חזקה, הייטק, ורפואה מודרנית ומחקרית יחד.

הדמיה: אדריכל הפרויקט, יוחי לביא - י. לביא אדריכל ומתכנן ערים בע"מ

גולת הכותרת של התוכנית הינה "הקריה האקדמאית" שתקום על שטח של כ-50 דונם, הכולל כ-30 דונם למוסד להשכלה גבוהה וכ-20 דונם עבור הקמת מוסד על יסודי. המוסדות יאפשרו ליצור יחסי גומלין והפריה הדדית בין החינוך הגבוה לבין החינוך העל יסודי. התוכנית גם מאפשרת הקמת מוסדות תרבות וספורט בקריה שיהוו מוקד משיכה לתושבים מהשכונות הסמוכות.

התוכנית תתפרס על שטח של 154 דונם בסה"כ ומתוכם 36 דונם עבור מגורים – 1158 יח"ד גדולות ו-260 יח"ד קטנות, 57 דונם למוסדות ציבור, 4500 מ"ר למסחר, 18 דונם שטחים פתוחים וכן דרכי גישה ופתרונות תחבורתיים. בסה"כ כ-70% משטח התוכנית מיועד לשטחי ציבור.

בתוך כך, הבינוי יתבצע לאורך דרך רבין ובו תהיה בניה נמוכה של עד 7 קומות ולאורך רח' השחם יקומו מגדלי מגורים של מעל ל- 15 קומות. במרכז הפרויקט ולכל אורכו יהיה שטח פתוח המחבר את המוקד הצפוני (הקריה האקדמית) ועד למוקד הדרומי – מקבץ מגדלי מגורים. כמו כן, הבניה תיעשה על פי הנחיות הבנייה הירוקה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק פ"ת נטו

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...