שקלים שקלים

28/09/2014
חדשות

הפועל פ"ת הגיעה הערב לאיצטדיון סמי עופר למשחק חסר סיכוי של ממש על הנייר, ולמרות שלא היתה רחוקה מלהפתיע את קבוצת המיליונרים של מכבי חיפה הוא חוזרת הביתה ללא נקודות.

פרשני הכדורגל היו חלוקים בדעתם בימים האחרונים באיזו תוצאה תביס מכבי חיפה את הפועל פ"ת במסגרת המחזור השלישי בליגת העל בכדורגל, אבל הקבוצה ממלאבס הגיעה ללא רגשי נחיתות, נלחמה ועם קצת מזל היתה משיגה תוצאה מפתיעה. שחקן הרכש הניגרי החדש – מבה צ'ימאזי, בהחלט משדרג את משחק ההגנה, ועם מעט יותר ריכוז, בעיקר של המגן השמאלי עמירן שקלים זה יכול היה לקרות.

החלטתו השערורייתית של יעקב שחר, נשיא מכבי חיפה, שלא לאפשר לשלושה שחקני התקפה של הפועל פ"ת להשתתף במשחק, גרמה לכך שעידן בראון נאלץ להציב הרכב מאולץ, כשעל הספסל נותרו שחקנים בעלי אופי הגנתי בלבד. דווקא מאדם שבנה אימפרייה במשך עשרים השנים האחרונות, לא מעט בזכותה ועל גבה של הפועל פ"ת, ניתן היה לצפות ליותר.

מאמן פ"ת פתח בהרכב הבא: דרשלר, מוסא, פסו, צ'ימאזי, שקלים, אבו זייד, טוקורה, אורמוש, דיין, אלטמן ואסולין. בהמשך שותפו: שגיב כהן, מייקל סממה וריף פרץ. איתן שמואלביץ' (חלש) שרק לפתיחה לעיני 24,000 צופים, כ-2.0% מהם שייכים לצבא הכחול שהגיע להופעת בכורה בסמי עופר.

משנה איצטדיון לא משנה מזל. איצטדיון סמי עופר

כבר בדקה ה-4 הדהימו כחולי המדים את מפכ"ל המשטרה, כשחסן אבו זייד חטף כדור במרכז המגרש, דהר לעבר השער החיפאי וקרע את הרשת – 1:0 מפתיע לאורחים. דקה 6 – כמעט 2:0. בילבול בהגנת הירוקים, אך אף רגל כחולה לא הצליחה לדחוק את הכדור פנימה. המקומיים התאוששו מההלם, אך למרות החזקת הכדור, לא הצליחו להגיע למצבים.

בדקה ה- 24 זה השתנה כשתורג'מן (ששיחק למרות שהושבח דווקא בפ"ת) מסר לחן עזרא, שכבש בבעיטה לחיבורים – 1:1, ודרשלר נאלץ להוציא כדור מהרשת בנגיעה הראשונה שלו בכדור במשחק.

דקה 30 – הפעם עזרא הוא זה שמכין לאקס הפועל פ"ת שבועט שטוח לפינה - 2:1 לחיפה ו-100% מהשדה. בדקה ה-36 יוסי בניון, בהופעת בכורה בליגה הישראלית לאחר 12 שנים, כמעט וכובש מול הקבוצה שנגדה אהב כל כך לעשות זאת בצעירותו, אך הכדור שנגח ננעץ בקורה.

דקה 39 – מתפרצת של המלאבסים, ורק נגיעה מיותרת של אסולין שהיה בעמדת נבדל מנעה מהשופט לשרוק לפנדל לזכות פ"ת, לאחר פריצה מסחררת של אלטמן. דקה 43 – אולי החמצת העונה של ליאור אסולין שבועט החוצה מארבעה מטרים, כשהוא ניצב חופשי מול השער. יתרון מזערי לחיפה במחצית.

המחצית השנייה התנהלה באופן טבעי בקצב פחות מסחרר, אבל גם בה היו לא מעט אירועים. בדקה ה- 49 לאחר שנשרקה עבירה שלא היתה, חן עזרא משפשף את המשקוף מ-20 מטר. בדקה ה- 50  אלטמן מחמיץ הזדמנות מקרוב לאחר כדור חופשי לזכות פ"ת.

בדקה ה-81, דווקא לאחר דקות שבהן פ"ת שלטה ותקפה, עמאשה המקומי, שניות לאחר שנכנס, כבש בנגיחה לאחר בישול נוסף של עזרא. בדקה ה- 89 אסולין שהיה היום הקפטן כמעט וצימק, אך משומר הקדים אותו בעשירית השנייה ומנע ממנו לנגוח לרשת. בתוספת הזמן מנע קאלה מחיפה לכבוש את הרביעי, מה שהיה גורם לתוצאה שלא היתה משקפת את שהתרחש במשחק. 3:1 לחיפה בסיום.

הם עוד יחגגו. אוהדי הפועל פ"ת

הפועל פ"ת יכולה להיות מעודדת באופן כללי מהשיפור במשחקה, מהלחימה ומהיכולת של שחקני הרכש החדשים. ביחד עם השחקנים המנודים ע"י יעקב שחר אפשר לגלות אופטימיות זהירה לקראת ההמשך.

לאחר שלושה מחזורים הפועל פ"ת עדיין ללא נקודות, והיא סוגרת את טבלת ליגת העל. במחזור הבא, בעוד שלושה שבועות, יארחו חניכיו של עידן בראון את הפועל עכו, למשחק שבו ניצחון הוא יותר מחובה. נקוה שהנהלת הקבוצה תדע לשווק את המשחק בצורה ראויה, כדי שהשחקנים ירגישו שכל העיר מאחוריהם.

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...