שני בתי ספר בפ"ת זכו בפרס הקליטה המיטבית

23/06/2016
חדשות

"מרכז חינוכי גהה", בניהולה של נועה עופר זכה בפרס הקליטה המיטבית לעובדי הוראה וכן בפרס כספי בסך 5,000 ₪. גם בית הספר "מעוף" (לתלמידים לקויי למידה) בניהולה של שרון משיח, נמצא ראוי לציון לשבח על פעילות ראויה לטובת הקליטה המיטבית של המורים, בשלב הכניסה להוראה.

בתחרות שהתקיימה במשרד החינוך, מינהל עובדי הוראה – אגף התמחות וכניסה להוראה, השתתפו 35 בתי ספר ממחוז תל אביב. שני בתי הספר של החינוך המיוחד בעיר פתח תקוה, גהה ומעוף זכו כאמור בפרס הקליטה המיטבית, וזאת בזכות מנגנון קליטת עובדים והכשרה אותו פיתח כל בית ספר בהתאם לצרכיו.

בכל אחד מבתי הספר קיים הליך קליטת עובד, נוהל הכולל מספר שלבי מיון, למידה, הכשרה וחניכה. לכל עובד חדש מוצמד חונך המלווה אותו, ומסייע לו להכיר את נהלי בית הספר, נהלי העבודה, הכרות עם הצוות, הכרות מעמיקה עם התלמידים וצרכיהם. מתקיימים מעגלי הדרכה, הכשרות וכדומה.

נועה עופר מנהלת מרכז חינוכי גהה: "מדובר בתהליך הדרגתי של למידה ושיפור. אנו לא לוקחים את קליטת המורים כדבר מובן מאליו, אלא מתייחסים לזה כאל התמחות של אנשי מקצוע".

עמוס תמם מנהל האגף לחינוך מיוחד, הביע גאווה רבה על זכיית שני בתי הספר והוסיף: "מערך בתי הספר של החינוך המיוחד בפתח תקוה מלווה את קליטת המורים במוסדות החינוך המיוחד באופן מיטבי, וזאת על מנת להכשיר מורים ראויים ומתאימים. הוראה במסגרת החינוך המיוחד היא למעשה התמחות נוספת על זו הרגילה. אני גאה בצוותי ההוראה וההנהלה של בתי הספר ומאחל לכל המורים הצלחה בהמשך דרכם".

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...