שנה סימטרית - סיכום שנת 2014 בהפועל פ"ת

29/12/2014 | יהלי רואה
חדשות


שנה אזרחית מסתיימת, שנה אזרחית נכנסת וזה הזמן לסכם את 2014 מנקודת המבט של הפועל פ"ת. צריך לומר, שנה זו הייתה טובה למועדון - הקבוצה חזרה אחרי שנתיים בגלות לליגת העל למרות אתגרים בלתי אפשריים מכל הבחינות, קבוצת הנוער חזרה לבמה המרכזית, הדרבי שוב בשליטה שלנו ואוהדים רבים חזרו לעניינים אחרי בצורת של עשור. אלא שמן העבר השני – פרשת עופר צברי, ההידרדרות של קבוצת הנוער וההדחה המבישה מהגביע, כל אלה, מעיבות על התמונה הכללית. אי אפשר לדעת לאן פנינו מועדות כעת – לעונה של התרסקות, ירידה כפולה והכתמת תדמית המועדון או שמא לעונה של הפתעה, הישרדות והעצמת כוחה של האגודה.

 

איש השנה: דורון בן דקון
אחרי שהבעלים הקודם, אבי ללוז, פשט את הרגל ועזב את הקבוצה, נכנס במקומו איש אלמוני יחסית, ובעל אמצעים לא מרובים בקנה מידה של ליגת העל - דורון בן דקון. אלא שבן דקון התגלה עד מהרה כאיש שהציל את הפועל פ"ת מקריסה – בסוף מרץ הוא הפקיד 700 אלף ש"ח בבקרת התקציבים, ומנע הפחתה בפועל של 4 נקודות ממאזנה של הקבוצה בליגה הלאומית. בן דקון הגדיל את השקעתו אחרי שקבוצת רוכשים פוטנציאלית הבטיחה סכומים מסוימים ולא עמדה במילתה. למרות שבן דקון העמיד את התקציב הנמוך ביותר בליגת העל, הוא הצליח לעשות זאת עם כמה מאות שקלים עודפים מרף המינימום. בנוסף, ראויות לציון היוזמות שלו להכנסת הקהל בחינם, הן במשחק מול עכו והן במשחק מול רעננה. נדמה כי לבן דקון מניות רבות בחזרת הקבוצה לליגת העל, וכולנו תקווה שאנשי עסקים הגונים יחברו אליו בהמשך.

 

איש השנה - דורון בן דקון

 

ראוי לציון: ניסן יחזקאל
האיש שמונה בתחילת עונת 2013/14 למאמן הקבוצה, עמד ביעד שהוצב בפניו בתנאים לא פשוטים. בינואר לא היה חיזוק עכב הקשיים של ללוז, חלוץ הקבוצה ליאור אסולין שיגע את המערכת עם בעיות משמעת, הסגל היה קצר ויחזקאל אלתר לא פעם ולא פעמיים. הוא הפסיד כסף רב בהישארותו בהפועל פ"ת בינואר, בתנאים לא תנאים, וסחף את הקבוצה לעלייה לא פשוטה אך מתוקה מדבש.

 

שחקן השנה: אורי פסו
השחקן היחיד מההרכב של עונת העלייה שנותר כזה גם בעונה הנוכחית. חזר לישראל מקפריסין אחרי עונה באיה נאפה, והצליח לכבוש את לב האוהדים עם משחק הגנה נוקשה, חכם וסבלני שלו. פסו גבה קומה, בעל משחק ראש טוב, יכולת משחק טובה גם על הקרקע ובעיטה מצוינת. כל הדברים הללו, בתוספת החיבור שלו עם האוהדים, הופכים את פסו לבלם נפלא עבור הפועל פ"ת.

 

תצוגת השנה: משחק העלייה
ב-9 במאי 8,500 צבעו את אצטדיון ראש הזהב בכחול, ואפשרו לקבוצתם האהובה לעשות את הבלתי נמנע – ניצחון מול נצרת עילית שמשמעו עלייה לליגת העל. התצוגה המחשמלת ביציעים המערביים והמזרחיים, השלטים הססגוניים, התפאורה של החזית הכחולה והגעת ההמונים, בין אם מדובר בילדים קטנים או בוותיקים שהדירו את רגליהם שנים רבות מהאצטדיונים, הפעימה את הלב ולא השאירה אף חובב ספורט בארץ אדיש. התקשורת חגגה את חזרת האימפריה לבמה המרכזית, השחקנים הורמו על הכתפיים ומשפחת הפועל פ"ת ניפחה את החזה בגאווה.

 

תצוגת השנה - הקהל של הפועל

 

הפתעת השנה: עידן בר-און מתמנה למאמן הקבוצה
מי היה מאמין שניסן יחזקאל ימצא את דרכו החוצה אחרי העלייה המפעימה לליגת העל? מי היה מאמין שבמקומו ימונה דווקא מאמן קבוצת הנוער האלמוני, עידן בר-און בן ה-32? מי היה מאמין שבר-און ייכנס בקור רוח לתפקיד תוך שהוא משתיק לא מעט מבקרים שסימנו את הקבוצה כ"מועמדת הוודאית לרדת"? ובכן, כל זה קרה.

הרגע המתוק של השנה: פ"ת של הפועל
ב-8 בדצמבר הגיע הרגע לו כולנו ייחלנו: דרבי אחרי שנה וחצי של בצורת. בנוסף לכך, לראשונה אחרי שנתיים וחצי, חזר הדרבי של המלאבס לליגת העל. ומי יצאה עם ידה על העליונה? בכירת העיר מאז ומעולם, עם 1:2 מתוק מדבש על האשליה מעבר לכביש. לירוי צעירי עם שער מהסרטים, ועומרי אלטמן בנגיחה שכולה אופי, הקפיצו לאוויר 4,000 כחולים משולהבים ביציע המזרחי. בר-און בסיום: "הפועל שולטת בפ"ת, מגיע לקהל שלנו". גם אלטמן לא נותר אדיש: "הרגשה שאי אפשר לתאר".

מכת השנה: פרשת עופר צברי
ב-27 בנובמבר ניהלו כוחות משטרה מרדף אחרי נהג שחשוד היה בדריסת שוטרת. הידיעה הכתה גלים באתרי החדשות, מכיוון שמדובר היה בדמות בכירה בקבוצה בליגת העל. לבסוף הותר לפרסום כי מדובר בעופר צברי, מנהל הפועל פ"ת. אחרי מעצר מתוקשר וגרסאות שונות שהופרחו באוויר, שוחרר צברי הביתה. ב-17 בדצמבר הפרשה הסתעפה – צברי נעצר שוב והפעם בחשד לביצוע עבירות מין בקטינים. באותו היום פוטר צברי מהפועל פ"ת והופסק מימון עורך דינו מצד המועדון. ב-23 בדצמבר התפטר עורך דינו של צברי, משה יוחאי. ב-25 בדצמבר נחשפו כתבי האישום כנגד צברי,
שמואשם בעבירות מין בשלושה נערים בני 17-15. ההסתבכות הנוראית, העדויות המזעזעות והכתמת שם הקבוצה, ללא ספק פגעו בהפועל פ"ת, ולא עשתה טוב לאף שוחר של המועדון בכחול.

 

נוער הפועל - עולים ויורדים?

 

אכזבת השנה: פתיחת העונה של קבוצת הנוער
7 נקודות מ-13 משחקים זו וודאי לא הייתה פתיחת השנה המועדפת על ראשי קבוצת הנוער של המועדון. הקבוצה שעלתה בניצוחו של עידן בר-און לליגה הבכירה, לא מצליחה עד כה להתאקלם בבמה המרכזית ומציגה יכולת לא רעה אך נאיביות רבה בדקות הסיום. גם הדרך בה פוטר מאמן הקבוצה בתחילת העונה, מוטי סלע, הייתה מבזה.
"באתי לאימון, השחקנים הודיעו לי שפיטרו אותי", טען סלע. אורן קריספין מונה במקומו והקבוצה עדיין ממאנת להתאושש. הסיטואציה: מקום אחרון, עם 10 הפסדים ב-13 משחקים. נקווה שהשינוי יחול במהרה, ויפה שעה אחת קודם.

 

פדיחת השנה: הדחה בגביע ע"י מעלות תרשיחא
ב-11 בפברואר היינו עדים להפסד מחפיר של הפועל, 2:1 למעלות תרשיחא מליגה ב'! נכון, קדמו למעלות הפועל הרצליה ואסי גלבוע, אך הדחה של מועדון כה בכיר ע"י נמושה מהליגה הלפני אחרונה עוד לא הייתה. זה לא מפתיע רבים מאוהדינו שדווקא הפועל היא ממליכת הסנסציות ומנשימת המתים בכדורגל הישראלי, אבל גם הפסימיסטים הרימו גבה נוכח ההשפלה בצפון.

השנה במספרים:
הפועל שיחה במסגרת הליגה (הלאומית והעל) 33 משחקים, מתוכם ניצחה ב-13, סיימה 7 בתיקו והפסידו ב-13.
במסגרת הגביע, ניצחה הפועל פעמיים (את מחנה יהודה ובני יהודה), והפסידה פעם אחת (למעלות).
במסגרת גביע הטוטו, העפילה הקבוצה לשלב רבע הגמר עם 2 ניצחונות, תיקו והפסד, אך הפסידה בשלב זה במפגש הכפול מול מכבי ת"א, 6:0 ו-2:0 בהתאמה.

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...