שיתוף פעולה בין בי"ס פיק"א לבית רקנאטי

23/03/2015
חדשות

זאת השנה הרביעית שכיתות ה' בביה"ס פיק"א פ"ת מגיעות למרכז המורשת בבית רקנאטי ביום עמוס פעילות ולמידה בדרך חוויתית על מורשת יהדות שאלוניקי ויוון. גם אתמול נערך מפגש מרתק שכזה במסגרת אירועי שבוע החינוך בפתח תקווה.

במסגרת יום מיוחד זה התקיים מפגש עם מתילדה כהן סראנו - סופרת ומספרת סיפורים, סיפורי ילדות בצל המלחמה, סיפורי עם ומנהגים. התלמידים שיתפו בסיפורים מהבית על קשיי קליטה ועליה. כמו כן נערך ביקור במתקני בית רקנאטי - בית הכנסת, כלוב הציפורים ועוד. בהמשך התקיים סיור מודרך במרכז המורשת שכלל את סיפורם של חפצים מיוחדים, וכן את חדר ההנצחה סיפור שואת שאלוניקי ויוון. בהמשך התקיימה סדנת יצירת בתי מזוזות מזכוכית - מזכרת מהיום לקחת הביתה. הביקור מקושר לתוכנית הלימודים "מולדת בגלגל הזמן-נושא-מכל הגלויות", תוכנית לימודים ייחודית, ספיראלית, שפותחה בבית הספר, המשלבת לימוד ערכי מורשת ישראל בסביבת למידה מידענית. במסגרת התכנית נבנו בבית הספר מרחבים מוזיאליים פיזיים ווירטואליים. נעשית הכנה לתלמידים לפני הביקור באמצעות המוזיאון הוירטואלי.

שיתופי פעולה נוספים עם ביה"ס:

הקשר הרב דורי - התוכנית מקנה לתלמיד/ה ולאזרח/ית הוותיק/ה חווייה חינוכית ערכית המאפשרת דיאלוג שממגר גילנות ודעות קדומות ביחס לזיקנה, ומגביר את המודעות המשפחתית והקהילתית של הדור הצעיר לאזרחים הוותיקים במדינת ישראל.

באמצעות המפגש בכיתה והלמידה המשותפת, מתאפשרת חווייה חינוכית מפרה והדדית ונוצר גשר רב-דורי ייחודי בין התלמיד למבוגר. המבוגר לומד מיומנויות מחשב ואינטרנט, והתלמיד נחשף לסיפורו, לערכיו ולמורשתו של האזרח הוותיק. ביחד הם מתעדים באמצעים טכנולוגיים פרק בסיפורו המרתק של העם היהודי.

כמו כן מתקיים שיתוף פעולה של מקהלת ביה"ס עם מקהלת ילדים באיסטנבול, תורכיה, ולימוד שירים בשפת הלאדינו דרך הסקייפ.

תודה לשרון סלע, מנהלת המוזיאון למורשת יהדות סלוניקי ויוון, על עזרתה בהכנת הכתבה.

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...