שילוב ארונות הזזה בבית - איך עושים את זה נכון?

23/07/2019
איכות חיים


לאחר שהבית כבר נבנה ואתם מבקשים לעצב את חלקו הפנימי, יש צורך "להלביש" אותו ולרהט אותו, על מנת שיענה על הצרכים היומיומיים של הדיירים. מבין כל הרהיטים שיהיה עליכם לבחור, ניתן להגיד בהחלט כי הרהיט שנחשב לחשוב ביותר הוא הארון, כאשר ארונות הזזה הפכו למגמה בשנים האחרונות והם נרכשים בכמויות הולכות וגדלות לעומת העבר. לארון בעל דלתות הזזה ישנם מגוון יתרונות, אך חשוב להבין כיצד לבצע שילוב נכון של רהיט כזה בבית ובמיוחד אם מדובר בדירה שאיננה גדולה במיוחד.

האם ארונות הזזה מתאימים לכל אחד מחדרי הבית?

ישנם אנשים שמעדיפים להכניס ארון לכל אחד מחדרי השינה, זאת בכדי לאפשר לכל דייר בבית את הארון הפרטי שלו. במקרה כזה, ארון יכול לשמש לא רק עבור ביגוד והנעלה, אלא גם בשביל חפצים אחרים, במיוחד אצל ילדים. 

בחדרי ילדים ובשל העובדה שמדובר בפריטי ביגוד קטנים, אפשר להחליט שהארון ישמש גם לאחסון צעצועים. ארונות הזזה הם בטיחותיים מאוד ובמיוחד כאלה בעלי טריקה "שקטה", אשר מונעת פציעות ותקיעה של האצבעות הקטנטנות בין הדלת של הארון לצדדיו.

בחדרי מבוגרים הרעיון דומה, כאשר מוטב כמובן להתאים את החלוקה הפנימית של הארון עם דלתות ההזזה לצרכיהם של אנשים בוגרים – למשל להקים עמוד תלייה גבוה יותר, להגדיל את כמות המגירות וכיוצא בזה.

אנשים מסוימים יעדיפו, עם זאת, לבנות בבית חדר ארונות "פתוח" אשר יכיל את כל פריטי הביגוד של כל דיירי הבית גם יחד. אין זה אומר שבבתים כאלה לא ניתן לשלב ארונות הזזה אלא להפך, דווקא בבית כזה ארון עם דלתות הזזה יכול להיות פרקטי בחדרים שאינם חדרי שינה, שם מנסים ההורים להימנע מהכנסת ארון – אלא לשלבו בחדר עבודה למשל. ארון הזזה מטבעו אינו תופס הרבה מקום בחדר בכל מקרה, בזכות העובדה שדלתותיו אינן נפתחות כלפי חוץ, כך שאם הגורם להתלבטות הוא גודל החדר- ארון הזזה מהווה פתרון יעיל שאינו מהווה בעיה.

בהיר או כהה: איך בוחרים עיצוב של ארון עם דלתות הזזה

ככלל, אין חוקים בכל הקשור לעיצוב ארונות וכל אחד כמובן יכול לתכנן את הארונות בביתו לפי טעמו. חשוב עם זאת לקחת בחשבון, שארון הוא פריט גדול והוא בדרך כלל תופס חלק נכבד מהקיר, כך שאפשר להשתמש בתכונה זו לטובת העיצוב של החדר.

אם למשל, תרצו שהארון לא יבלוט - תוכלו לבחור בארון בצבעים בהירים אשר ייטמע בתוך הקירות הלבנים וכך יהיה קל יותר לשלב צבעוניות על ידי פריטי נוי. לעומת זאת, אם תעדיפו ארונות הזזה שיהיו בעצמם סוג של פריטי נוי, תוכלו לרכוש ארון עם שילובי חומרים כמו עץ וזכוכית יחד, דבר שיהפוך אותו למרהיב ביופיו ולדומיננטי הרבה יותר, כך ש"יחסוך" לכם כנראה קנייה של פריטי נוי כיוון שהוא עצמו יעניק חיים וצבעוניות לתוך המרחב שבו הוא ימוקם.

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...