שוק אוכל כשר ראשון מסוגו יוקם בפתח תקווה

29/05/2017
חדשות


כשר זה הגורמה החדש? יזמות נדל"נית וקולינרית חדשה יוצאת לדרך בגוש דן-  שוק אוכל כשר ייפתח בשנה הבאה בפ"ת.

היזמים ינון שפרן ושמוליק ויליאן בחרו למקם את FOODA בפתח תקווה על גבול גבעת שמואל (רחוב מבטחים 10), אזור המהווה צומת אסטרטגית ומרכזית של חיי קהילה ועסקים הצמאים למרכז קולינרי.

סביב מתחם FOODA מתגוררים כ- 450 אלף תושבים בטווח של חמש דקות נסיעה, מרביתם אוכלי כשר. למתחם מתקיימת תנופת בנייה מאסיבית של אזור עסקים חדש, שעתיד לצמוח ב- 5 השנים הקרובות בכ- 250 אלף מ"ר משרדים (בקרית מטלון) בנוסף על בתי העסק הקיימים כיום. בניית המתחם תחל בקיץ הקרוב והוא צפוי להיפתח במהלך 2018.

מספר אוכלי הכשר בישראל נאמד כיום בכ-2.5 מיליון איש. הנתונים מלמדים כי 70% מהישראלים מצהירים כי הם שומרי כשרות בדרגה כלשהיא (מתוך סקר מדד המותגים של מכון סקרים 2016).

FOODA יציג את ה"דור הבא" בענף מתחמי האוכל, הבילוי והלייף סטייל, ויביא בשורה אמיתית עם פתיחת הסניף הראשון הכשר של כמה ממסעדות השפים המובילים בישראל, שיציגו גרסה כשרה של המטבח שלהם.

בשונה ממתחמים הפועלים כיום המתחם יהיה 100% של דוכני מזון ולא יכלול שטחי מסחר שאינם קולינריים. כך הוא יהווה יעד מובהק העומד בפני עצמו. מעליו לא יתנשאו מגדלי מגורים והוא לא ישמש כקומת קרקע מסחרית תחת משרדים - מתחם שנטו שיוקדש לקולינריה גבוהה ויעניק חוויה לנכנסים בשעריו.

המקום ישלב בחוכמה את כל המגמות העדכניות בשדה הקולינריה אל מול הרגלי הבילוי והקניה של קהל שומר הכשרות לצד קהל חובבי האוכל (פודיז) שמבקשים ליהנות מהמגמות האחרונות בקולינריה הישראלית. הוא יציג קונספט חדשני בתפיסת המסחר ויציע חוויה שלfood hall  - מעין מסעדה גדולה עם מגוון דוכנים בשלל סגנונות.

מאחורי החלל הענק שעל יסודותיו הוקם הפרויקט מסתתר אחד מסיפורי היזמות היפים שאפיינו את תולדות המפעל הציוני עם הקמת המדינה. "מטוויית סיב", שעל שמה נקרא היום האזור כולו, הוקמה בשנת 1952 בפאתי המושבה הקטנה פתח תקווה, בידי שלושה שותפים - האחים משה ויעקב זילברשץ, וזאב גליקסמן – שהחליטו להמשיך את מורשת הטקסטיל המשפחתית ולהעבירה מהעיר לודז’ לפתח תקווה.

נכדיו של יעקב זילברשץ, זוכה אות יקיר התעשייה של התאחדות התעשיינים לשנת 1987, הם שהחליטו לשמר את המבנה ההיסטורי ולצקת בו חיים חדשים. מתחם הבילוי והאוכל הכשר שיקום בו, הם מאמינים, לא יהיה רק מוקד לבילוי לקהילת שומרי הכשרות באזור ומחוצה לו, אלא גם ימשיך את מסורת היזמות המשפחתית – וייטיב לשמר את רוחו החלוצית של המקום. במתחם, שיתפרש על פני כ- 4000 מ"ר, יפעלו מעל 30 עסקים ותעשה הקפדה יתרה על נוחיות הקהל: מתחמים רחבים ונוחים שיציעו מעל 700 מקומות ישיבה, ריאות ירוקות וחצר חיצונית שתותאם לילדים ולמשפחות, נגישות מרבית והיצע שפע מקומות חניה על שטח של כ- 2500 מ"ר. 

את עיצוב Fooda נבחר להוביל משרד האדריכלים של אנריקו סגרה, השפה החדשנית עוצבה על ידי חברת המיתוג ניאוגרופ של המעצב פיליפ בולקיה.

עופרה גנור (מאנטה ריי, אייסברג, שי-שי, טעם העיר, תל אביב (EAT - מהדמויות הבולטות במפת הקולינריה הישראלית, בשיתוף יזמי השוק שמוליק ויליאן וינון שפרן והבעלים משפחת מיתר (חברת מ.עפרון בע"מ) בנו קונספט חוויתי ייחודי.

ינון שפרן (צילום: דן פרץ)

שמוליק וילאן וינון שפרן, מיזמי הפרויקט מסרו: " FOODAתציג את "הדור הבא" של המתחמים הקולינריים בישראל. לאחר לימוד מעמיק, עולות מהשטח שלוש מגמות עיקריות שיבטיחו לנו את הצלחת המתחם מול שוק שרונה, שוק צפון ושוק אלנבי רוטשילד: ביקוש עצום בקרב הקהל למטבח עילי כשר, תרבות הקולינריה מתפשטת בקצב מהיר לפריפריה תודות לעיסוק תקשורתי גבוה בנושא, והתאמת המקום לצורת הבילוי העדיפה על הקהל שמעונין בעושר ומגוון: קהל שמחפש טעמים רבים ובעיקר אוהב לבחור. בישראל קיימת שכבה עצומה של אוכלי כשר – שומרי מסורת, דתיים, חילוניים-בריאותנים בהיקף שעומד על 2.5 מיליון איש. רבע מתוכם מתגוררים בסמוך למתחם ואנו בטוח שנספק עבורם, בשילוב עם פתיחת סניפים ראשונים כשרים של מיטב השפים בישראל, חווית בילוי יוצאת דופן, נגישה ואיכותית".

שמוליק ויליאן (צילום: דן פרץ)

עופרה גנור, יועצת קולינרית: "מיטב השפים בישראל כבר עשו היכרות מעמיקה ויצירתית עם חוקי הכשרות. זהו לא נטל, זהו אתגר מצית דמיון. משהבנו שציבור עצום לא מוצא את עצמו במסעדות ובשווקים של תל אביב – החלטנו ליזום את מתחם הקולינריה הטוב והיצירתי בישראל. זהו לא עוד שוק אוכל. זהו FOOD HALL חדשני שכל מבקר בו יחוש בהבדל".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק פ"ת נטו

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...