שוד ושבר - הפועל פ"ת ירדה ליגה כמעט סופית

02/05/2015
חדשות

שליטה מוחלטת במשך 44 דקות ויתרון של 2:0 לא הספיק להפועל פ"ת, שלאחר טעויות קשות של השוער קאלה וסף שבירה נמוך נוצחה ע"י הפועל חיפה. רק נס בשני המשחקים שנותרו ישאיר את הכחולים בליגת העל.

מחזור 31 בליגת העל בכדורגל – במשחק בין שתי האחרונות בטבלה הפועל חיפה אירחה היום את הפועל פ"ת למשחק העונה של התחתית. המארחת בתקופה גרועה משלה לא כבשה בחמשת המשחקים האחרונים, והיא פגשה היום את ההגנה החלשה בליגה.

מנחם קורצקי החזיר את קאלה דרשלר אל בין הקורות ופתח בהרכב הבא: דרשלר, מוסא, טוקורה, פסו, שקלים, אורמוש, אראל, אבו זייד, אלטמן, חוגי והירש. בהמשך שותפו: כוכב, כהן וצעירי.

אם זה לא היה עצוב זה היה מצחיק. עונה גרועה לשוער

השופט אלון יפת הוציא את המשחק לדרך לעיני 4,000 צופים, שראו פתיחה מוחצת של המלאבסים שכמעט כבשו כבר לאחר שתי דקות. לאחר דקה נוספת בלבד זה כבר לא היה כמעט: דור חוגי המוכשר דחק לרשת מקרוב בסיומה של עוד התקפה טובה – 1:0 לפ"ת. בחמש הדקות הבאות הגיעה פ"ת לעוד שני מצבים מצויינים ורק שוערה של חיפה מנע כיבושים נוספים.

בדקה ה-15 חוגי כבש את השני בבעיטה מצויינת מעל השוער – 2:0 מדהים לאורחים. גם בהמשך היו אלה הפתח-תקוואים שהגיעו להזדמנויות מצויינות ולא השכילו לכבוש את השלישי. ואז, כמו שקורה הרבה בכדורגל, בדקה האחרונה של המחצית, בהתקפה המסוכנת הראשונה שלה במשחק כבשה הפועל חיפה בזכות נגיחה של סליחי מקרוב – 2:1 בהפסקה לפ"ת.

המחצית השנייה נפתחה כצפוי בהתלהבות של חיפה, אבל על עזרה כזו של שוער פ"ת הם לא חלמו (או בעצם כן...). בדקה ה- 48 דרשלר שמט כדור פשוט ואיפשר לרואש לכבוש את השיוויון מקרוב – 2:2. כעבור חמש דקות השלימה חיפה מהפך כשסליחי כבש את השני שלו – אכן מהפך מדהים תוך 8 דקות ו- 3:2 למקומיים. עד לסיום עוד ניתנו לכחולים מספר הזדמנויות להשוות, כולל החמצה ענקית של הירש בתוספת הזמן כשנגח משני מטרים לקורה. 3:2 בסיום לחיפה.

קאלה דרשלר בימים טובים יותר

בעקבות ההפסד זקוקה הפועל פ"ת לשני נצחונות, וגם אז היא צריכה שלפחות שתיים מיריבותיה לתחתית לא ינצחו בשני המחזורים האחרונים. הסיכוי? נראה כרגע אפסי מכל הבחינות – מקצועית ומנטלית. ללא ספק - כשלון מערכתי גדול של המועדון העונה.

קבוצת הנוער של הפועל פ"ת, שכבר ירדה לליגה השנייה, נוצחה היום 1:0 ע"י האלופה והמוליכה מכבי ת"א, שכנראה תזכה גם השנה באליפות. למרות התחזיות לתבוסה קשה עמדו חניכיו של אורן קריספין בכבוד, ואף היו טובים יותר בשלבים רבים במשחק, אך כאמור זה לא הספיק. נקווה שהשלד שבכל זאת הפגין היום ניצוצות יצליח בעונה הבאה להחזיר את המועדון לליגה הבכירה. גם קבוצת הנוער של מכבי פ"ת נוצחה היום 1:0, ע"י מכבי נתניה, ושני מחזורים לסיום העונה, היא עדיין בסכנת ירידה, וזקוקה לניצחון אחד כדי להבטיח את מקומה בליגה.

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...