שגרירי פתח תקווה ביקרו באו"ם

11/09/2017
חדשות


מרגש מאד לראות בני נוער מבית ספר "חן" לשגרירים צעירים בניהולה של הגב' רחל אמרני, יוצאים במסגרת משלחת ייצוגית לביקור במגוון ארגונים בינלאומיים בבוסטון ובניו יורק ושותפים למפגשים חברתיים ולשיח דיפלומטי על מדינת ישראל.

המשלחת ביקרה בבניין המועצה הישראלית IAC למפגש עם נציגי ומקימי פרויקט "קול ישראל" ושמעה את נקודת המבט של הקהילה היהודית במפה הדיפלומטית וכיצד הם מייצגים את ישראל בצורה הטובה ביותר.

בנוסף התקיים מפגש עם דן טרכמן מנכ"ל NEW ENGLANB ISRAEL BUSINESS COUNCIL  שסיפר על המאמצים המושקעים לחיבור בין עסקים בניו אינגלנד ולעסקים ישראלים להצליח יחד. כמו כן נערכה פגישה בבניין AIPACP (שדולה פרו ישראלית בבית הקונגרס האמריקאי) שבה פרשו בפני חברי המשלחת את מגוון הפעולות שעשו ועושים למען מדינת ישראל.

גולת הכותרת הייתה אירוע Y2I (נוער למען ישראל) - אירוע השיא של השדולה היהודית בבוסטון בה היה מפגש מרגש עם הנוער שמגיע מבוסטון לישראל להשתתף בתכניות חינוכיות ישראליות יחד עם חברי המשלחת הישראלית. בכל שנה מגיעים לארץ למעלה מ-100 בני נוער אמריקאים והשגרירים הצעירים מלווים אותם ומסבירים להם על מדינת ישראל ויוצאים עימם לטיולים להיכרות קרובה עם הארץ. במפגש זה השתתפו כל התורמים היהודיים ובראשם מר לאפין. בערב זה חגגו גם את יום הולדתו והייתה זו הזדמנות לפגוש את כל האנשים שאוהבים את מדינת ישראל ומשקיעים מאמצים לשמירת הקשר בין היהודים בארץ לבין היהודים בגולה, במטרה ליצור חיבור שימנע התבוללות.

ביקור מרגש התקיים באוניברסיטת הרווארד, סיור במכון הגנום האנושי שם נפגשנו עם לא מעט סטודנטים ישראלים שעושים באוניברסיטה זו דוקטורט. המפגש היה מרגש ופתח אפיקים רחבים יותר לשגרירים הצעירים שלומדים במגמות ביולוגיות והתעניינו מאד בנושאים שעלו במפגש.

בבוסטון לנה המשלחת בביתה של יעל מיכאלי, שגם יזמה מפגש בביתה עם בני נוער מקומיים וסייעה בפעילות מיוחדת עם גופים המייצגים את מדינת ישראל בבוסטון.

שיאו של הביקור התקיים במוסדות האו"ם שזו השנה השלישית שבית הספר שולח משלחות לאו"ם. שם נפגשה המשלחת עם סגנית השגריר לאו"ם ועם דיפלומטים אמריקאים. התלמידים ניהלו שיחות באנגלית, גילו בקיאות בנושאים מדיניים וייצגו את מדינת ישראל באופן מכובד. כבוד הוא לנו וגאווה גדולה לראות את דור ההמשך של מנהיגי מדינת ישראל עומדים בביטחון מעורר הערכה ונותנים דוגמא אישית לשיח מכבד, במקום החשוב והנכון להשמיע את קולה של מדינתנו.

רחל אמרני, מנהלת ביה"ס לשגרירים צעירים: "באו"ם היה מפגש מרגש ומאוד פורה. זוהי פעילות התורמת רבות להעשרה לימודית ואין ספק שחשיפה למפה הדיפלומטית ואהבת הארץ תיתן לתלמידינו אפיק חדש ורצון להגיע למקומות המובילים ולהשפיע למען מדינת ישראל. אין לי ספק שפעילות זו תהיה מורה דרך לנוער והמפגש עם נציגי ועדת המשלחת האמריקאית לאו"ם מחזק זאת. הנושא העיקרי שנמצא על סדר היום הוא השלום במזה"ת, הקשיים, הבעיות והפתרונות האפשריים".

מנהלת בית הספר ניצלה את הביקור למפגש עם המובילים בקהילה היהודית אשר עוסקים בתכניות אקדמיות כאלה ואחרות במטרה ליצור פרויקטים מיוחדים לשגרירים הצעירים בארץ ובחו"ל. שיחה מיוחדת מאד התקיימה גם בבית כנסת בניו יורק, עם הרב פלוצ'יק בנושא הקהילה היהודית. שיחה פתוחה ומרתקת בה שמענו גם דעות שונות של רבנים בהקשר לנושאים יהודיים וישראליים. סגנית הקונסול בניו יורק ספרה לתלמידים על הקונסוליה ואף חשפה בפני התלמידים אפיק שיכול להיפתח בפניהם לכשיגיעו להחלטה לגבי לימודים גבוהים בהקשר הדיפלומטי. הביקור השאיר חותם הן אצל כל המארחים והן בקרב השגרירים הצעירים שלנו.

צילום: באדיבות עיריית פ"ת

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק פ"ת נטו

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...