שבת בצה"ל? כל מה שצריך לדעת על השבת הראשונה על מדים

15/10/2020
מבוגרים

יום שבת בצה"ל הוא הרבה יותר מיוחד מכל יום אחר על מדים, ואתם בוודאי סקרנים לדעת לא מעט מידע על איך עובר היום הזה בצבא. בכל מקרה כאשר אתם נכנסים לצבא יש לא מעט חוסר וודאות לגבי כל מה שעומד לקרות, אז הגיע הזמן שתקבלו קצת אינפורמציה על השבת הראשונה שלכם בצבא.

כך לפחות אתם תוכלו לדעת מה עומד להתרחש ולקראת מה אתם הולכים. ברגע שחוסר הוודאות יעלם, אתם תוכלו לראות שאתם אפילו מצליחים ליהנות מאותה שבת בצה"ל. רוצים לקרוא עוד מידע על השבת הראשונה שלכם על מדים? לחצו כאן.
כמה פעמים אני עומד לסגור שבת בשירות שלי?

שבת בצה"ל היא מיוחדת על כך אין עוררין, אך אין מה לעשות שכל אחד ירצה לעשות את השבת בבית שלו. אך כמות השבתות שאתם הולכים לסגור בשירות שלכם משתנה בהתאם לסוג התפקיד שאליו אתם מיועדים. אתם תוכלו לסגור מעט מאוד שבתות במהלך השירות, אך מצד שני תוכלו לסגור גם המון שבתות – הכל תלוי באופי ובסוג של התפקיד.

האם אני חייב לשמור שבת כאשר אני סוגר?

הנחת העבודה בצה"ל היא שכל החיים שנשארים שבת יוצאים לנוהל שבת, וכך הם יכולים לעשות ככל העולה על רוחם. אך הצבא עצמו איננו מחייב את החיילים לשמור שבת, הוא נותן להם את האפשרות לעשות את זה. כך שאתם יכולים להחליט האם אתם רוצים לשמור שבת או שלא. הכל בהתאם להשקפת העולם שלכם ועל פי האמונה שאיתה אתם מגיעים מהבית.

איך אפשר להעביר שבת בצה"ל בכיף?

ראשית אתם לא תסגרו את השבת לבד, אתם תסגרו אותה ביחד עם המון חברים שלכם. כך שתוכלו להעביר את השבת ביחד איתם, זוהי תמיד תהיה חוויה מיוחדת. בנוסף תוכלו ללכת לארוחות בבסיס, שיש בהם אווירה מיוחדת – אווירה שאולי לא הייתה לכם בימי שבת בבית שממנו באתם. כך שתנסו לספוג כמה שיותר מהאווירה המיוחדת, אתם בטוח לא תצטערו על כך – ותבינו כי שבת בצה"ל יכולה להיות מהנה.

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...