שבת אמנים בשכונת נוה עוז - 2017

21/08/2017
חדשות


עמותת אמני פתח תקוה בשיתוף ועד השכונה ומינהל התרבות בעיריית פתח תקוה מקיימים מסורת רבת שנים: בית פתוח של אמנים בשכונת נווה עוז.

ביום שבת ה- 9.9.2017  בין השעות 18.00-10.00, יפתחו אמני השכונה את בתיהם בפני הציבור הרחב ויציגו את יצירותיהם בתחומים השונים. אליהם יצטרפו אמנים מחוץ לשכונה שיציגו את יצירותיהם בגינה המרכזית בשכונה, ברחוב לוי אשכול. בנוסף, השנה יתקיים שיתוף פעולה ייחודי עם תלמידי בית ספר נווה עוז אשר יפתרו כתב חידה הקשור לבתי האמנים בשכונה.

צילום: סדן הפקת אמנים

שכונת נווה עוז מתאפיינת בתושבים רבים העוסקים בתחומי היצירה השונים ומטרת האירוע היא לאפשר לאמן להציג את יצירותיו בביתו, בסביבת היצירה שלו, תוך קיום קשר ישיר עם קהל המבקרים.

את האירוע יזמה, לפני 13 שנים, האמנית והאוצרת שרה רז, יו"ר עמותת אמני פתח תקוה, ציירת ופסלת תושבת נווה עוז. הפקת האירוע כולו מתבצעת ע"י נילי חי, מנהלת האגף לאומניות פלסטיות.

ראש העיר איציק ברוורמן, בעצמו תושב השכונה: "זהו יום חג ליצירה ולאמנות, שכונת נוה עוז התברכה בשפע של אמנים איכותיים ומקוריים ואני שמח כי הם הסכימו לפתוח את ביתם בפני הציבור ולהציג לכל את אמנותם. אני מאחל הצלחה לכולם ומודה לכל העושים במלאכה".

איתי שונשיין סגן ראש העיר וראש מינהל התרבות בעיריית פתח תקוה, שגם הוא תושב השכונה: "בשבת זו שכונה שלמה הופכת למוזיאון. אני קורא לכולם להגיע ולגלות את הפן האמנותי של העיר פתח תקוה, ולהתרשם מהיצירות והמיצגים שיוצגו בבתים ובחצרות של תושבי שכונת נוה עוז".

דרורית גור אריה, מנהלת מינהל התרבות: "מינהל התרבות מעודד ויוזם אירועים אמנותיים בקהילה במטרה לקרב את התושבים לעולם האמנות. השנה שיתפנו פעולה עם ביה"ס נוה עוז, באמצעות כתב חידה המזמין את הילדים והוריהם לסייר בין בתי האמנים ולפתור את החידה. בין הפותרים נכונה תיערך הגרלה נושאת פרסים".

האמנים המשתתפים:

שרה פרלשטיין, גבי קנול, זיוה רופא, פיאלקוב ורדה, גילה טננבאום, פזית ליברמן, יאנה מאידנק, שרה רז, דורון רז, רותי רז, גל אברהם, יוג'ין פיינברג, עדי בר שלום, יעל כץ, עדי פאסו, יריב כץ, מאיה כץ, פטל יעקב, טלי שפריצר.

בכניסות לשכונה יחולקו מפת השכונה עם כתובות בתי האמנים המציגים ומה תחום אמנותם. ליד כל בית יוצב שלט המזמין את המבקרים. המבקרים יחוו חוויה תרבותית מיוחדת - יצירות באווירה ביתית חמה ומקבלת.

ניתן לרכוש יצירות אמנות במחירים המיוחדים ביום זה.

השנה, יתקיים בגינה הציבורית יריד אומנויות של אמנים מקומיים והפנינג ססגוני לכל המשפחה הכולל סדנאות יצירה והפעלות לילדים ללא עלות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק פ"ת נטו

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...