שבעה תלמידים מתיכון אחד העם פ"ת זכו בפרס זלמן שז"ר

26/10/2014
חדשות

ביום שלישי האחרון התקיים במכון זלמן שז"ר טקס מרשים וחגיגי לחלוקת פרסים על עבודות חקר מצטיינות בהיסטוריה. שבעה מתלמידי תיכון אחד העם, מכיתת המחוננים, זכו בפרס היוקרתי לעבודות חקר \ גמר מצטיינות לשנת תשע"ד.

כמדי שנה מכון זלמן שז"ר לחקר תולדות עם ישראל ויהדות והחברה ההיסטורית מעניקים פרסים לתלמידי כתות י"א וי"ב שכתבו עבודות גמר - חקר מצטיינות בנושאים מתחום ההיסטוריה היהודית והיסטוריה כללית.

לטקס קדמה אזכרה בהר הרצל לציון 40 שנה לפטירתו של הנשיא השלישי של מדינת ישראל, זלמן שז"ר, במעמד נשיא המדינה ונציגי חברי כנסת, שופטי בית המשפט העליון, המשטרה והצבא. הנשיא, רובי ריבלין, נשא דברים על תרומתו הייחודית של זלמן שז"ר שהעביר את חוק חינוך חובה חינם לכלל ילדי ישראל. בפעולותיו הדגיש שז"ר את חשיבות החינוך והנגיש אותו לכלל אזרחי ישראל. שז"ר היה איש רוח, סופר וחוקר היסטוריה יהודית. הנשיא רובי ריבלין ציין שבימים אלה של משבר במדעי הרוח, חשוב מאוד שתלמידים חוקרים עוסקים במדעי הרוח ובערכים.

יש כבוד

מנכ"ל מכון זלמן שז"ר, מר צבי יקותיאל, היה שותף בחבר השופטים בהנהגת פרופ' רז קרקוצקין, יחד עם פרופ' קימי קפלן ופרופ' ישראל ברטל. מבין סך הזוכים בפרסים, 21 תלמידים, בלטו שבעת תלמידי תיכון אחה"ע בפ"ת, שהיוו אחוז גדול מכלל הזוכים. זהו כבוד גדול לתיכון "אחד העם" ולעיר פתח-תקוה.

התלמידים מפ"ת שזכו בפרס לשנת תשע"ד ונושא עבודות החקר המצטיינות:

1. אלון עוזיאל ומתן קומיסרצ'יק: "ארגוני ביון במאה ה-20, או מהם מאפייני רשת מודיעין טובה?"

2. זיו ליברמן וזוהר גראפי: "מה מייחד את המתנדבים מארץ-ישראל ביחס לשאר המתנדבים במלחמת האזרחים בספרד? 1939-1936"

3. מאור זמסקי ונועם רביב: "הבליץ - בין מיתוס למציאות"

4. עירון שוורץ: חוק היובש בארה"ב.

"מאחורי כל תלמיד חוקר עומד מורה מנחה ותומך", ציין חבר השופטים. הגברת דליה בן אסא, רכזת מחוננים עירונית, רכזת עבודות החקר ומנחה את התכנית, ליוותה את התלמידים במהלך כתיבת העבודות.

הישג מרשים

ראש העיר פ"ת איציק ברוורמן אמר: "זהו כבוד גדול לתיכון אחד העם ולעיר פתח-תקוה. בעידן זה של קידמה טכנולוגית עבודת חקר בהיסטוריה יכולה להיות עשירה, מעמיקה ומרתקת אף יותר מתמיד. אני גאה בתלמידי תיכון אחד העם אשר העמיקו במחקרם והגיעו להישגים כה גבוהים. יישר כח גם למנחים, למורים ולהנהלת התיכון".

אכן, כבוד לפ"ת ולתיכון אחד-העם בניהולו של אילון נוה!

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...