שבוע היזמות העולמי 2015 בבי"ס קפלן

19/11/2015
חדשות

השבוע צויין בכל העולם שבוע היזמות הבינלאומי, כך גם בישראל. בית ספר קפלן בפ"ת קיים, כמו בכל שנה, שורה של פעילויות בנושא.

שבוע היזמות נפתח בטקס מרשים שנערך באחריות כיתה ו'1 ובהשתתפות מקהלת בית הספר ולהקת המחול. בהמשך עסקו בנושא היזמות גם בכיתות והשתתפנו בהאקתון. כל הילדים וההורים הרבים שהגיעו, לקחו חלק פעיל בתהליך: חשבו יחד על אתגרים, קשיים, הזדמנויות, צרכים ורעיונות למיזמים. תהליך האקתון נמשך גם בימים הבאים ובסופו כל כיתה החליטה על רעיון למיזם כיתתי ותבצע אותו במהלך השנה.

שבוע היזמות ב"קפלן" היה גדוש בשלל אירועים, סדנאות, מפגשים עם יזמים, למידה ועשייה. יום שני היה יום כשרוני - יום מלא בחוויות מיוחדות. התקיימה פעילות שאפשרה לכל תלמיד להציג את כישרונותיו ואת היתרון היחסי שלו. הפעילות התחלקה לשני מוקדים: "כוכב נולד" ו"חוצות היוצר". התקיימו מופעים מקסימים: שירה, ריקודים, הצגות, קסמים, סטנד אפ והתעמלות.

ב"חוצות היוצר" הילדים הציגו את העבודות שלהם בפיסול, אוריגמי, הכנת תכשיטים, תפירה, בניה בלגו, ציורים... תלמידים אחרים העבירו סדנאות מעניינות בעיצוב תסרוקות, גראפיטי, הכנת תכשיטים... זו היתה חגיגה לעיניים וגאווה גדולה לתלמידי "קפלן".

סמינר העוסק בפיתוח חשיבה יצירתית התקיים ביום שלישי שמח וצבעוני. בשכבות השונות התקיימו סדנאות לפיתוח חשיבה יצירתית. כיתות א' עסקו בעיצוב אותיות מתחפשות, שכבת ב'- יצרו דמויות עם גלילים, ילדי כיתות ג' הכינו עבודות בנושא "חפצים מדברים", אשליות אופטיות - בשכבת ד', תלמידי ה' יצרו "גרפיטי של יזמות".

ביום רביעי התקיים סמינר ההשראה. ילדי שכבות ד', ה', ו' זכו במפגשים מרתקים עם יזמים מתחומים שונים ומגוונים. הם נפגשו עם היזמית גלית זמלר שפיתחה מיזם חברתי - חינוכי "תכנית יזמות לילדים" והעבירה לתלמידינו סדנא מהנה בנושא עבודת צוות. ילדי ד' שמעו הרצאה מעניינת של ינון בוים, המנכ''ל של "Simple Finance" ומייסד "פורטל פ''ת" - הפורטל הנחשב ביותר בעיר. היזמית סיון נחום ביקרה בשכבות השונות, סיפרה על ערכת "Mitti" שלה ושיתפה מניסיונה כיזמית צעירה. כמו כן התקיימה הסדנא המיוחדת של רונית מאירי- YES YOU CAN ובהשראתה יצרו התלמידים שלטים לקידום רעיונות וחשיבה חיובית.

לכתבות נוספות במדור החינוך של פורטל פ"ת

שתף ב-

תגובות

יש לי שאלה אחת
האם עדי ביטי הייתה בבית הספר הזה או שהיא בבית ספר הזה
קוראל - 23/11/2015
שתף ב שתף ב
לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...