רשיש בדרך לחלל

08/11/2016
חדשות


תלמידי כיתה ח'4 מחטיבת הביניים ע"ש "רשיש" בפתח תקווה עלו לשלב ב' באולימפיאדה המדעית הצעירה לזכרו של אילן רמון ז"ל וצוות קולומביה.

האולימפיאדה בסימן "אסטרונומיה, חקר החלל והיקום", מטפחת מצוינות מדעית טכנולוגית - בדרך של תחרות. מטרת האולימפיאדה היא לתת לתלמידים הזדמנות למידה לא שגרתית, בה עליהם להתמודד עם בעיה מתחום חקר החלל והיקום ולמצוא פתרון יצירתי, מנומק ומבוסס, תוך פיתוח חשיבה איכותית וכמותית.

התלמידים יואב עמר, עוז אורן, מיה סקל וניקול גרוסמן

בשלב א' של התחרות שנערך ביום שלישי  כ"ד באלול, 27.9.16 עלה לאתר מוט-נ"ט חידון מקוון בנושא: "אסטרונומיה וחקר החלל" בשפה העברית. השבוע התבשר ביה"ס כי חמשת התלמידים המתמודדים מכיתה ח'4 מחטיבת רשיש ניקול גרוסמן, יואב עמר, מיה סקל, רוני דן ועוז אורן, עלו לשלב ב' בתחרות.

בשלב ב' מוצעים שני פרויקטים העוסקים בתכנון וביצוע של משימה מדעית בחלל, עליהם לבחור בפרויקט אחד בלבד. בתום כחמישה שבועות התלמידים יתבקשו להציג את המשימה שתכננו בפני צוות שופטים באמצעות מצגת Power Point. חלוקת הפרסים לקבוצות המצטיינות תתקיים בהשתתפות נציגי חיל האוויר ומשפחת רמון.

לאה אוברקוביץ' מנהלת בית הספר: "חטיבת רשיש מקדמת מנהיגות במגוון תחומי דעת. אנו פועלים על מנת לחשוף את התלמידים למגוון הזדמנויות המאפשרות את קידומם בהתאם לתחומי העניין של כל תלמיד ותלמידה, על מנת ליצור את דור המנהיגים הבא בכל תחומי העניין, לרבות חקר החלל".

לחדשות נוספות בנושאי חינוך בפ"ת

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...