רפואה משלימה

08/04/2019
איכות חיים


הגוף שלנו הוא מכונה מדהימה. הוא ניתן לנו במתנה כשנולדנו ונועד להחזיק אותנו פה על הכדור הארץ הזה לאורך כל מספר שנותינו שנועדנו לחיות. אך כמו כל מכונה, כמה מדהימה שתהיה, גם הגוף שלנו זקוק לתיקונים ושיפוצים מדי פעם. אז לא תמיד התיקון מחייב שכיבה על אלונקה באמבולנס והגעה במהירות האפשרית לבית החולים. לעיתים רבות לא נזדקק לשירותי אמבולנס ורפואה דחופה אלא רק לקצת כיוון מיתרים, שימון מפרקים ושחרור הזרימה.

מהי רפואה משלימה?

רפואה משלימה זהו תחום שעוסק בריפוי הגוף שלא דרך רפואה קונבנציונאלית ושימוש בתרופות. רפואה משלימה מתייחסת אל הגוף כאל שלם ורואה את כל המכלול של גוף ונפש. היא אינה מתייחסת רק לבעיה אחת ספציפית בגוף אלא למצב בריאותו של האדם באופן כללי. ישנם מגוון טיפולים שהרפואה המשלימה יכולה להציע. רבים מהם יכולים לסייע בפתרון בעיות כרוניות שלמעשה לרפואה הקונבנציונלית אין מענה. כמו עייפות כרונית, כאבי גב , מגרנות ועוד. היא יכולה לסייע בחיזוק המערכת החיסונית כמו גם טיפול בפן הנפשי כמו טיפול בחרדות או דיכאון.

אילו סוגי טיפול קיימים?

ישנם סוגי טיפולים רבים ומגוונים ברפואה המשלימה שנועדו לסייע בהקלה ובפתרון בעיות בגוף ממגוון תחומים. בדיקור סיני למשל נעזרים במחטים על מנת למנוע מחלות, לטפל בהן ולאזן אנרגטית את הגוף. שיאצו, לעומת זאת הוא טיפול המתמקד במגע ואף הוא נועד להביא לאיזון אנרגטי. נטורופתיה הוא תחום המתמקד בשיפור התזונה והתאמת תזונה נכונה לגוף על מנת להביא לשיפור פיזי ונפשי. ביופידבק הוא טיפול המתמקד בשינוי התנהגותי. כירופרקטיקה, רפלקסולוגיה, טווינא ועיסויים הם כולם טיפולים ידניים שנועדו לסייע בבעיות שלד, עמוד שדרה ושרירי הגוף (טיפולים שיכולים לסייע להבאת איזון אנרגטי גם לגוף וגם לנפש). הומיאופתיה הוא תחום נהדר שנועד לזרז ריפוי של הגוף באמצעות רמדי (תרופות) מעולם הצמחים שמותאמות למטופל. וכמובן לא לשכוח את שיטת אלכסנדר שהיא שיטה שאותה ניתן ללמוד על מנת לשפר יציבה, מנח של השלד ותנועה נכונה על מנת למנוע לחץ נפשי ושרירי מיותר.

למי זה מתאים?

מאחר ומגוון הטיפולים שמציעה הרפואה המשלימה הוא כל כך גדול היא יכולה להתאים לכולם. תינוקות, ילדים, קשישים, נשים בהריון, חולים במחלות כרוניות, אנשים אחרי תאונה ועוד. הרפואה המשלימה היא משלימה מאחר והיא יכולה לבוא כתוספת לטיפול קונבנציונאלי. היא יכולה לחזק אותנו גם כשאנחנו בריאים ובמיוחד כשאנחנו חולים מאוד ונדרשים ליפול פולשני או ארוך טווח.

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...