רמי גרינברג: "אמשיך לפעול בכל הכוח לרווחת תושבי העיר"

15/05/2016
חדשות


לפני שנתיים וחצי התמודד רמי גרינברג על ראשות עיריית פ"ת. הוא מסכם את מה שקרה מאז ומסתכל קדימה. פרויקט סיכום חצי קדנציה בפורטל פ"ת – כתבה שלישית בסדרה.

הבחירות האחרונות בפתח תקווה היו כזכור סוערות מאוד. לסיבוב השני העפילו אורי אוהד ואיציק ברוורמן, שניצח בסופו של דבר למרות שהמועמד במקום השלישי, רמי גרינברג, חבר לאורי אוהד.

מאז, אורי אוהד די נעלם (מקורביו טוענים שהוא עוד יחזור...), ואילו רמי גרינברג, שהוא גם יו"ר סיעת הליכוד בפ"ת, ממשיך בפעילותו הציבורית. אין תפקיד רישמי הקרוי ברשויות מקומיות "ראש האופוזיציה", אך ללא ספק גרינברג מצטייר ככזה, כשהוא מוביל מאבקים רבים בישיבות המועצה וגם באופן יומיומי.

במסגרת סיכום שנתיים וחצי מאז שחלפו הבחירות האחרונות, פנינו לרמי כדי לשמוע את סיכומי הביניים שלו והתכניות לעתיד.

רמי, מה זו פ"ת בשבילך?

"פתח תקווה בשבילי זה אם המושבות, ראשית ההיסטוריה של העם היהודי בארץ ישראל בעת החדשה. עיר שמהווה את המיקרוקוסמוס של החברה הישראלית. עיר של קיבוץ גלויות אמיתי. עיר מחוז, מרכזית, עם תושבים איכותיים ונפלאים. עיר עם פוטנציאל אדיר להיות מספר 1 בארץ בכל התחומים – פוטנציאל שלצערי כעת לא מתממש".

מה אתה אוהב בפ"ת?

"את התושבים, את הציבור, אנשים טובים מכל מגוון האוכלוסייה הישראלית, חילונים, דתיים, חרדים, עולים וותיקים, צעירים, מבוגרים ומכל העדות והמינים ובעיקר פתח-תקוואים אמיתיים על לב רחב ואנושיות אמיתית".

מה לדעתך צריך לשפר בעיר?

"לעיר יש פוטנציאל להוביל בכל התחומים עם תקציב גדול מאד, אך בפועל נדרש שיפור משמעותי בהרבה תחומים ובהם: התשתיות בעיר, מצב הביטחון, הארנונה הגבוה ומצד שני הבזבזנות הגדולה מאד מהתקציב הציבור. לא מבוצעת התחדשות עירונית ומרכז העיר במצב עגום, אין כמעט פינוי בינוי למרות שבשכונות שלמות הבתים והבניינים ישנים מאד ואף מסוכנים. מצב הניקיון בעיר, ברחובות ובגנים הציבוריים בעייתי מאד ואין לכך מענה הולם. פקקים גדולים שפוגעים באיכות חיי התושבים, כי אין מספיק תכנון תנועתי וקידום של פרויקטים תנועתיים. הפיתוח בשכונות החדשות והוותיקות לוקה בחסר משמעותי בגלל חוסר תכנון וביצוע של העירייה. החינוך בעיר מדשדש ברמת הממוצע ומטה ואין סיבה שלא יחול שיפור משמעותי ואמיתי. כאמור כמעט בכל תחום משמעותי בשרות לתושבים אין מענה מספק מהרשות תמורת הארנונה הגבוהה שמשולמת, ויש לייעל את המערכת, לקבוע תכניות עבודה מסודרות ומתוקצבות ולקדם את העיר בכל התחומים הנדרשים".

גרינברג בהפגנה בצומת סירקין בחודש שעבר

מה החלום שלך לגבי פ"ת?

"החלום שלי לגבי פ"ת הוא להפוך אותה לעיר מתקדמת מבחינת השירות לתושב, שפ"ת תוביל בכל התחומים החשובים בארץ ותשמש דוגמא לכולם, שהתושבים יהיו גאים בעיר ומרוצים מחייהם כאן ומכל הארץ ירצו להגיע לעיר בגלל האיכויות שבעיר ולא רק כברירת מחדל. זה חלום שאפשר להגשים, יש את כל מה שצריך אך מה שחסר זה מנהיגות חזקה ועשייה לרווחת הציבור ולמענו בלבד, ללא אינטרסים אחרים וזרים".

באילו תחומים התמקדת בקדנציה הנוכחית עד כה?

"בקדנציה הנוכחית התמקדתי בהרבה מאד תחומים החשובים לתושב: חינוך, ביטחון, תשתיות, פינוי בינוי, תמ"א 38, תנועה, איכות סביבה, פיתוח סביבתי, בריאות הציבור, שמירה על טהר המידות וכספי הציבור ועוד נושאים רבים וחשובים שניתן לצפות בישיבות מועצת העיר ביוטיוב, ולראות את מאות ההצעות לסדר והשאילתות שהגשתי וטיפלתי בהם לטובת העיר והתושבים.

אך אין ספק שגולת הכותרת היא שמנעתי את עושק התושבים שוב ולא אפשרתי לראש העיר לבצע העלאה חדה של הארנונה וכן בלמנו את המדידות שברוורמן עשה בבתי התושבים במטרה לגבות עוד ארנונה. אין סיבה שהתושבים ישלמו הרבה יותר מעבר לארנונה הגבוהה שמשלמים כאשר במקביל השירות שהם מקבלים לקוי מאד".

במה אתה מתכוון להתמקד בשנתיים וחצי הקרובות?

"אמשיך לפעול בכל הכוח לרווחת תושבי העיר בכל תחום, בכל שכונה ולמען כל תושב בכדי למנוע פגיעה בתושבים ובכדי להביא למצב שהעירייה תעניק את השירות לתושב שמחובתה להעניק וכן אפעל למנוע התנהלות קלוקלת שפוגעת בכספי הציבור ושלטון החוק לצערי".

מהו המסר שלך לתושבי פ"ת?

"אתם אנשים נפלאים ויש לנו עיר עם פוטנציאל אדיר וב"ה אפעל בכל העוצמה בכדי לממש את הפוטנציאל ולהעניק לכם את השירות הטוב ביותר ביעילות ובמקצועיות הטובים ביותר כך שתהיו מרוצים וגאים בעיר שלנו - פ"ת. יש תקווה, אסור להתייאש וביחד נעשה ונפעל למען העיר ולמענכם".

לחדשות נוספות בפ"ת

שתף ב-

תגובות

אני,אני,אני ואני, די תניח לנו ילד מפונק.
יש לנו ראש עיר מהמובילים בישראל, אז מה הילדון הזה מבלבל את המוח. שיגדל ואחרי פרישתו של ראש העיר המכהן איציק ברוורמן בעוד 20 שנה, רק אז שיתמודד על ראשות העיר ואולי הוא יגיע לסגנות.
גיא כהן - 16/05/2016
שתף ב שתף ב
רמי אוהב לדבר הרבה
בפועל לא עושה. היה עוזר ראש העיר, היה עוזר מנכ"ל, מ-2 התפקידים העיפו אותו. כל מי שקרוב אליו בסוף נכווה. לא מצליח לשמור על האחדות בתוך המפלגה שלו עצמו, והוא רוצה להיות ראש עיר???
סיון - 21/05/2016
שתף ב שתף ב
לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...